Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Kursy pływania niemowląt
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy
18 lutego, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszki ortopedyczne – jak wybrać?

Stanowczo zbyt wielu ludzi ignoruje przedmioty wspierające nas przez 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Jeśli spanie zajmuje nam tak dużo czasu, to dlaczego jesteśmy dla niego tacy nieczuli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, któremu należy poświęcić choć odrobinę uwagi. Ten element powinien być odpowiednio dopasowany do preferencji. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest bliska tylko osobom dotkniętym przez choroby, martwiącym się o problemy z kręgosłupem, jest ona niezbędna każdemu. Oddziałowuje pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak istotne jest jej odpowiednie dopasowanie, ponieważ niedokładnie dopasowana może wyrządzić szkody. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na miejsce zakupu. Najmniej odpowiednią opcją mogą się okazać sklepy meblowe, tutaj poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najbardziej odpowiednie zdają się być sklepy ortopedyczne zajmujące się również wytwarzaniem produktów. Mają oni największą świadomość odnośnie niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Poduszka do spania na boku

Potrzebne jest wypełnienie przestrzeni znajdującej się między kręgosłupem, a barkiem, które pozwoli utrzymać neutralne usytuowanie głowy. Odpowiednia powinna być taka, która będzie miała kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Niezbędne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła się przemieszczać w czasie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu powinna odnaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Idealnie spisze się płaska poduszka o niezwykłym kształcie, co umożliwi nam wtulenie się w nią.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Jednak przy wyborze nie możemy patrzeć tylko na pozycję spania. Potrzebna jest opinia lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych preferencji. Opinii eksperta da się poszukać nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Najpierw warto jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wartościowy. Nie wszystkie nazwy, którymiwspomagają się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – jedynie mało istotna nazwa opisująca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – przeważnie są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – pomagają zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej najlepsze są te, które posiadają 90 kanałów powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nikt nie wie jak, często jest to nazwa używana przez sprzedawców do zmylenia klientów

rehabilitacyjne – są one zbliżone tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być dokładnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – najistotniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie spełniają swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja jest bardzo zróżnicowana od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka ma w sobie dużo pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, neutralną pozycję, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, rozluźnia mięśnie, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy jedynie do spania, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która też zatroszczy się o odpowiednią pozycję, odciąży część lędźwiową kręgosłupa. Jednak, by spełnić nasze wymagania powinna być wybierana indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą lekarza z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Odpowiednio wybrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Pomaga w przywróceniu prawidłowego kształtu główki dziecka, jeżeli doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to następna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i grubości i materiału rozprawi się z codziennymi bólami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie karku może zmniejszyć ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Branża jest pełna różnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak pamiętajmy, że nie każda poduszka określana, jako ortopedyczna spełnia jej funkcję. Wygórowana cena jest powiązana się z wysoką jakością, lecz nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne

Komentarze są wyłączone.