Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
23 marca, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
29 marca, 2017
Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest skuteczniejsze – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja woskiem? Jak wyglądały obie metody w pojedynku?

Zabieg depilacji za pomocą wosku jest ogólnie znany, włoski musimy „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, a to trwa zwykle parę dni. Niekiedy u pewnych Pań w ogóle nie trzeba aż tyle wyczekiwać, i włoski zaczynają wychodzić ponad skórę już po jednej dobie. Ta technika jest niezwykle bezpieczna, mimo że przeciwwskazaniem jest przykładowo posiadanie zbyt słabych naczynek włosowatych, których nie można zaogniać rozgrzanym woskiem. Potrafią tworzyć się wtedy czerwone, rozległe plamy oraz dalej kolejne popękane naczynka. Kosmetolog osadza gorący wosk na dowolne partie ciała, zaś później przykleja specjalne plastry bądź długie części materiału. Błyskawicznym pociągnięciem dłoni zrywa je razem z z włoskami. Taka taktyka może być dla delikatnych Kobiet niezmiernie nieprzyjemna. Bolesność jest uzależniona po prostu od zakresu bólu, który jest inny u każdego spośród nas. Skóra po sesji woskiem jest zaczerwieniona jedynie niewiele, ale zaleca się przez przynajmniej 4-5 dni dni unikać gorących i wydłużonych kąpieli oraz peelingów w obszarach, gdzie stosowano depilację.
Warto z pewnością przedstawić zabieg depilacji laserem diodowym. Do depilacji, a raczej epilacji – wystarczy przygotować wybraną partię ciała jedną dobę wcześniej. Musimy dobrze ogolić nogi prostą jednorazową maszynką do golenia. Krótko mówiąc nie musimy „hodować” włosów przez dłuższy okres, a taka możliwość jest znacznym udogodnieniem podczas epilacji. Sam zabieg następuje w ciągu 20 minut, ale przedtem musimy wypełnić ankietę informacyjną czy omówić wszystko z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji przy użyciu lasera jest dla przykładu stosowanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która mocno podrażnia komórki skóry. Stąd nie wolno także zażywać kąpieli słonecznych na 14 dni przed oraz po zabiegu. Szczególnie ważne jest także to, żeby absolutnie nie nakładać peelingów miejsc, jakie będą poddane epilacji laserowej na jeden tydzień przed oraz po sesji. Nie możemy również eksponować ciała na promienie słoneczne w czasie kolejnych sesji, dlatego jesień i zima są doskonałym czasem. Kobietom w ciąży depilację laserową się także odradza. Kosmetolog przy użyciu bladego ołówka zaznacza na skórze wszelkie przebarwienia, piegi i znamiona, bo laser sprawdza ciemniej zabarwione rejony skóry.
Z tego względu zabieg depilacji laserowej jest niezmiernie skuteczny jeżeli chodzi o włoski grube oraz o silnym ubarwieniu – swobodnie mamy możliwość je usunąć. W klinikach, w których praktykuje się wiele kuracji z obszaru medycyny estetycznej, sesje usuwania owłosienia na całe życie z wykorzystaniem lasera diodowego przeważnie przeprowadzają specjaliści. Korzystają z urządzenia LightSheerDuet, które zostało wyposażone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach na potrzeby obszarów, do jakich trudno dotrzeć, typu palce u stóp, strefy intymne i o większym zakresie oddziaływania, którą mamy możliwość szybko depilować nogi. Laser na parę chwili „wciąga” skórę, unicestwia macierz włosów i przerzuca się na nowy obszar skóry. Mając na uwadze odmienną grubość meszku, sumę melaniny bądź ilość owłosienia, krótko mówiąc nie można naprawdę obliczyć, jaki otrzymamy rezultat po pojedynczej wizycie. Zwykle usuwanych jest do 30% włosów.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Kobiety, które przez przypadek spotykają się z depilacją ocieplonym woskiem, koniecznie muszą to wiedzieć! Do kuracji musimy bezwzględnie zapuścić włoski oraz to jest potencjalnie najbardziej uciążliwe. Oprócz tego te Panie, które przenigdy nie były na zaprezentowanym zabiegu w salonie kosmetycznym, mogą się nastawić na to, że zabieg w sumie nie należy do najlżejszych – to nieprzyjemna strategia pozbywania się owłosienia. Wszystko jednak jest uzależnione od czasu przeprowadzania zabiegu i doświadczenia kosmetologa. Odpowiedni kosmetolog przeprowadzający depilację woskiem uczyni to szybciutko oraz sprawnie, bynajmniej nie narażając Klientki na niespodziewany ból. Na początku przykłada proporcjonalnie nagrzany wosk, a potem dociska specjalne plastry i silnym ruchem wyrywa włosy. Innymi słowy podczas sesji możemy poczuć tylko zerwanie pierwszego plastra, bowiem to ono jest zwłaszcza najprzykrzejsze.
Nogi są natychmiast jedwabiście gładkie – to z całą pewnością zabieg dla Klientek, które oczekują szybkiego rezultatu. Cała strategia trwa około 20 minut, natomiast gładkość utrzymuje się przez niemal 2 tygodnie. Włosy, jakie wkrótce rosną, są dużo subtelniejsze oraz mają jaśniejszy kolor. Dodatkowo nie ma jakichkolwiek efektów ubocznych.

Depilacja łydek za pomocą innowacyjnego lasera:

Przed zabiegiem trzeba wypełnić drobiazgową ankietę, którą dalej omawia się z kosmetologiem. Specjalista odpowie na wszelkie pytania jeszcze w trakcie usuwania owłosienia. Nie musimy w ogóle zawracając sobie głowy bólem, może wyłącznie delikatnie szczypać „wciągana” przez silniejszą głowicę skóra. Najczęściej w delikatnych miejscach można mieć doświadczenie dyskomfortu, przykładowo w okolicy kolan. Podczas sesji powinniśmy mieć na uwadze to, że będzie odczuwalny łagodny zapach opalanych cebulek włosów. Zabieg jest błyskawiczny i czasami komfortowy. Kosmetolog informuje Panie iż wyeliminowana będzie jedynie bardzo duża ilość cebulek. Jest to uwarunkowane od fazy wzrostu włosa – inne muszą w takim razie urosnąć, aby wolno było je wykluczyć laserem. Przez dwa lub trzy dni włosy będą się kruszyć, na przykład kiedy będziemy przecierać naszą skórę po kąpieli. Pozostałe włoski będą drobniejsze oraz będą również wolniej „kiełkowały”. Można będzie zaobserwować rejony, w jakich będzie ich zdecydowanie mniej. Skóra po zabiegu będzie zaczerwieniona i w takim momencie można używać pantenolu. Jeden zabieg nie zapewni oszałamiających rezultatów, wyłącznie cały pakiet może usunąć włoski zupełnie (i przenigdy nie odrosną).
Reasumując: w przypadku kiedy zamierzamy zdecydować się jedynie na jednorazowy zabieg, możemy wybrać depilację ocieplonym woskiem (natomiast po pewnym czasie włoski będą odrastały takie same). Lecz w przypadku kiedy ktoś planuje wyeliminować włosy ostatecznie, warto zainwestować w linię zabiegów depilacji laserowej. Jeśli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w link z boku – Depilacja

Komentarze są wyłączone.