Metody depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – wymrażanie tkanki tłuszczowej
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Jakie sprawy załatwimy w kancelarii
28 października, 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Obecnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest marzeniem, które chce osiągnąć wiele osób. Z tego względu, dostępne są odmienne sposoby usuwania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, żeby włosy nie odrastały ponownie zbyt szybko i skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym oraz obecnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe efekty. Wszystko zawdzięczają wciąż udoskonalanym technologiom oraz urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba powtarzać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki różnym metodom. Celem każdej z nich jest przyniesienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych technik usuwania owłosienia, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że usuwają nie tylko strukturę włosa w jego górnej części, ale także niszczy cebulkę, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa za pomocą energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest pochłaniane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą należy ponawiać, dlatego że laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, które znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Ponadto taka metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę przesyła niewielkie natężenie prądu stałego oraz tym samym niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdą cebulkę włosa, dlatego że ta technika usuwa włosy pojedynczo. Przeciętnie włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od obszaru oraz ilości włosów, które mają podlegać zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, ale one powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych metod. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach i innych części ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Ponadto sprawdza się na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do usuwania włosów z większych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne włosy, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zniszczą wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że zastosowuje zarówno słabe natężenie prądu stałego i połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale zniszczone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, ze względu na co wykorzystuje się go w obrębie mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Komentarze są wyłączone.