Liposukcja nieinwazyjna

Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow
Dekoracje weselne Toruń
28 sierpnia, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG
29 sierpnia, 2019
Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod nazwą liposukcji skrywa się zabieg, jakiego celem jest pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Niektóre z nich nie są tak inwazyjne i różnią się od tradycyjnej operacyjnej liposukcji, z tego powodu nazywane są liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na rozbiciu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te szczycą się co raz większą popularnością wśród pań, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty są widoczne od razu. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości organizmu. Także to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem kosmetolog lub lekarz przeprowadza wywiad i ocenia ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Należy też zorientować się w przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najistotniejszych z nich należą nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi oraz infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa bez skalpela jest zalecana dla osób, które chcą pozbyć się tkanki tłuszczowej w konkretnych miejscach. Ta metoda pozwala nie tylko na wymodelowanie ciała, ale też korzystnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W trakcie pojedynczego zabiegu można usunąć nawet do 400 ml tłuszczu, a ponadto laser nie niszczy tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i przebiega w znieczuleniu punktowym. Ta metoda wymaga niewielkiego, praktycznie niewidocznego z czasem nacięcia, by można było wprowadzić specjalny światłowód do obszaru ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, by przeszły w stan płynny i mogły zostać odessane już w trakcie zabiegu. Większa część podzielonego tłuszczu wchłania się jednak dzięki naturalnemu metabolizmowi i zostaje usunięta w przeciągu kilku dni.

Laserowa liposukcja ma również dobry wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki stymulacji tych komórek poprawia się jakość skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, choć ostatecznych efektów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Liposukcja ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji opiera się na energii ultradźwięków, która jest stosowana do oderwania tłuszczu od pozostałych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to mało inwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Taki rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, z tego względu jest szczególnie wskazany w przypadku trudno dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest wprost na tłuszcz. Bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są usuwane dzięki procesom metabolicznym. Żeby liposukcja ultradźwiękowa była naprawdę skuteczna zaleca się podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty tej metody są widoczne w ciągu miesiąca od zakończenia zabiegów. Warto dodać, że liposukcja ultradźwiękowa jest tylko terapią wspomagającą i dobrze jest po przyjęciu zabiegów zatroszczyć się o dietę i własny styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest metodą, która przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozbija komórki tłuszczowe i jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Ponadto, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu usunięcia worków pod oczami, podwójnego podbródka lub tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Taka substancja rozbija komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby i naturalnie usuwane. Zabieg ma długość około godziny i odbywa się przy znieczuleniu miejscowym. Minusem tego rodzaju zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg takiej metody może pojawić się zaczerwienienie i opuchlizna skóry tam, gdzie były wkłuwane igły. Warto również po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który wspomoże usunięcie niechcianego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna daje najlepsze efekty w przypadku osób z niewielkim nadmiarem tłuszczu. Roztwór nie poradzi sobie ze znaczną ilością tkanki tłuszczowej, dlatego taka metoda może nie spełnić oczekiwań pacjenta z otyłością. Najlepsze zauważalne efekty pojawiają się po 2 lub 3 zabiegach w odstępach od 3 do 6 tygodni.

Te nieinwazyjne metody liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż klasyczna metoda operacyjna, w większości przypadków nie potrzeba czasu rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają normalnego rytmu pracy pacjenta, który praktycznie od razu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody usuwania tłuszczu, dla zachowania optymalnych efektów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, by uniknąć nawrotu odkładania się niechcianego tłuszczu w przyszłości.

Komentarze są wyłączone.