Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia dentystyczna
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – kostka brukowa
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy stomatologów i na rozkwitu tecjnologii i technik wykorzystywanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest niemal od razu w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które zmniejszają przebarwienia i korygują wygląd i kształt zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża część pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu stomatologicznym. Nie tak dawno na końcowy efekt trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie istnieje możliwość sprawdzenia rezultatu działań dentysty zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Czym to jest? DSD to współczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – tj. zestawu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszelkie poprawki. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów i efekt zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej Digital Smile Design można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, więc pacjent obejrzy etapy zmian albo użyć programu w formie stworzenia planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego rezultatu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy zastąpić braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale też zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym i zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, cały zabieg trwał kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów dentystycznych wiąże się obszernym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Choć i w tym przypadku implant musi zrosnąć się z kością, co zabierze trochę czasu, za sprawą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Dentyści opracowali do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się założyć bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu dentystycznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant stomatologiczny całkowicie zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów lampą w gabinecie stomatologicznym

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie specjalistycznej lampy gwarantuje o wiele widoczniejsze rezultaty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia powstałe w wyniku diety, ponieważ nawet całkowicie zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a przy okazji pozbywa się do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest też pozytywny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą klinice stomatologicznej jest bardzo wygodny i nie zajmuje wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, co pozwala dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może bez problemu regulować natężenie lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się naprawić również przy użyciu protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do wstawienia jej na implancie. Zakłada się je w głownej mierze ze względu na to, że rewelacyjnie imitują zwykłe zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są bardzo estetyczne.

Z kolei licówki dentystyczne to cienkie nakładki, które aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Pod licówkami da się zakrywać trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się również jako metodę poprawy niewielkich wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

Gabinet stomatologiczny Toruń

Komentarze są wyłączone.