Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości
Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe
30 marca, 2017
kancelaria adwokacka toruń kancelaria toruń kancelaria
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
3 kwietnia, 2017
Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Co jest najlepsze? Kosztowny depilator, rozgrzany wosk czy laser?

Dzisiaj każda kobieta chce posiadać wspaniałe ciało, zdecydowanie bez ani jednego włosa! Spora część z nas z nas wcale nie chce trwonić czasu na finansowanie kremów do usuwania owłosienia, z jakimi trzeba pozostać pod prysznicem co najmniej 10 minut. Golarka manualna, nieprzyjemny wosk, kosztowne urządzenia do usuwania włosów w zaciszu własnego domu – muszą już odejść. Został opracowany niedawno ich następca – laser dermatologiczny, który może zredukować owłosienie nawet z trudno dostępnych miejsc na ciele i to na całe życie. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – to przeczytaj ów tekst.
Usuwanie owłosienia z nóg jest niezwykle uciążliwe. Wie to z całą pewnością każda z was. Odrastające włoski są intensywniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i coraz ciężej ich nie zauważyć. Jeśli pragniemy wykonać zabieg depilacji za pomocą wosku w domu, wtedy musimy bezwarunkowo wiedzieć jakim sposobem wykonać poszczególne kroki, bo można wyrządzić sobie krzywdę, a dokładniej nadwyrężyć skórę. Absolutnie nie można zapomnieć o dobrej pielęgnacji, bowiem to esencja doskonale gładkich nóg (czy pozostałych części ciała). Może powinnyśmy skorzystać z dobrodziejstwa innowacyjnych technik i wybrać laser? To skuteczna metoda, jednakże w zasadzie nie jest aż taka oczywista. Musimy zapisać się na kilka kosztownych zabiegów, ażeby kosmetolog usunęła wszystkie włoski już na zawsze. Wyjątkowo ważne jest przygotowanie się do opisanego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo i zmysłową, wspaniałą skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, ile maksymalnie czasu marnujesz na golenie nóg bądź pach? Jeżeli kupiłaś w sklepie jednorazowe maszynki to trwonisz w każdy dzień aż 7 minut, a to daje mniej więcej 167 godzin każdego kolejnego roku. Golarka elektryczna czy plastry tylko początkowo są oszczędne, gdyż musimy ich używać co najmniej przez kilkadziesiąt minut co parę tygodni. Jakby było tego mało dochodzą specjalistyczne balsamy, kremy i kolejne kosmetyki, które mają odwlekać wzrastanie włosków lub ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów jest bolesna i rzeczywiście dzięki niej możemy mieć w krótkim czasie trudności z wrastaniem włosów. Do tego wcale nie jest aż tak tania. Sumując te wszystkie zabiegi, możemy pewnie stwierdzić, iż epilacja laserowa jest najkorzystniejsza i mało kosztowna. W naszym kraju wiedza o tym zabiegu nie jest jeszcze zadowalająca. Spora ilość Kobiet dowiaduje się o takiej możliwości podczas zapisywania się na inne zabiegi, m in. rozgrzanym woskiem. W sumie nie decydują się na to, bowiem krótko mówiąc nie mają pojęcia jak działa depilacja laserowa. Oprócz tego o epilacji za pomocą lasera krąży kilkanaście nieprawdziwych opinii.

Czemu? Ponieważ pojęcia „depilacja” oraz „epilacja” są stosowane na przemian. Jest to zauważalne choćby po tekstach na wielu stronach internetowych, lub deklaracjach rozmaitych „ekspertów” na forach oraz na serwisach społecznościowych. Różnica jest ogromna oraz nie polega jedynie na tym, że w pierwszym spośród owych terminów nie ma zaczarowanej literki „d”. W klasycznej depilacji (przykładowo za pomocą plastrów z woskiem czy depilatorem mechanicznym) pojedynczy włos jest usunięty, lecz jedynie na pierwszy rzut oka. Nieuszkodzona cebulka oraz brodawka odżywiająca meszek pozostają zdrowe. Zatem depilację trzeba wielokrotnie powtarzać. Epilacja laserowa jest strategią trwałego usuwania owłosienia. Unicestwia meszek, cebulkę oraz ową brodawkę – a efektem jest brak perspektywy regeneracji włoska i jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką promieni. Podczas terapii przesyłany jest impuls. Melanina, a więc pigment mieszczący się wewnątrz każdego włosa, absorbuje wysyłane światło. W czasie działania aparatury wytwarza się ciepło, a każdy włosek wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest spalany. Efektywność lasera bazuje na tym, czy za jednym zamachem unicestwi macierz z meszkiem czy wyłącznie je naruszy. Wiele urządzeń, które stosuje się w mieszkaniach albo gabinetach kosmetycznych tylko osłabia mechanizm wyrastania włosa. Dlatego po pewnym czasie zaczynają szybko rosnąć nowe.

Czy zabieg jest bardzo bolesny?

Doznawanie dyskomfortu jest sprawą indywidualną, jednakże nie można ponad wszelką wątpliwość potwierdzić, iż depilacja laserowa nie boli. W trakcie emitowania impulsu Pacjentki informują o tym, iż wyczuwają niewielkie ukłucia bądź mrowienie. Najlżejsza bolesność pojawia się przedramionach oraz łydkach, a najwyższa w okolicach intymnych i pod pachami. Jest to wprawdzie doprawdy mały, niewiele znaczący dyskomfort, ponieważ na stałe uwalniamy się od zbędnego owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Jednokrotny zabieg na pewno nie wystarczy. Wiązka lasera usuwa w czasie jednego zabiegu od 20 do 40 proc. włosów. W części przypadków efekty dadzą cztery zabiegi depilacji laserowej. Jednak u jednej piątej osób potrzebne są kuracje przypominające, bo zazwyczaj w organizmie zachodzą zmiany hormonalne. Włosy po krótkim czasie są w stanie zacząć wzrastać oraz musimy udać się na taki zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Kolor włosów przez cały ten czas był niesamowicie ważny, natomiast lasery dostępne na rynku nie umiały poradzić sobie z włoskami złotawymi, rudymi czy popielatymi. Blond owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do depilacji z wykorzystaniem lasera, gdyż lasery diodowe miały kłopot z odróżnianiem włosa od skóry. Teraz korzysta się najbardziej z aparatury Palomar Vectus, który jest wyposażony w innowacyjne akcesorium do analizy włosków oraz skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się dopuszczalne epilowanie chociażby niezmiernie jasnych włosów. Laser Palomar Vectus likwiduje włosy w intensywnym kolorze – hebanowe, czekoladowe – oraz świetliste, przykładowo rudawe oraz blond. Impuls świetlny jest dobrany na potrzeby barwnika włosków oraz tonu karnacji, aby mówiąc w skrócie nie doszło do jakichkolwiek. oparzeń. Parametry są zatem raz po raz niezwykle dokładnie dobierane, żeby Klientki odczuwały maksymalny komfort w trakcie wizyty.

Kto absolutnie nie powinien ciągle korzystać z terapii epilacji przy użyciu wiązki lasera? Bez wątpienia Klientki, które posiadają siwe włosy. Są one totalnie pozbawione pigmentu, a terapia zwyczajnie się nie powiedzie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skóra musi być wypielęgnowana, nie może być na niej żadnych uszkodzeń, ani suchych obszarów. Na kilka dni przed terapią należałoby przeznaczyć czas na dobrą pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza bariera ochronna musi koniecznie być oczyszczona (bez koktajli odżywczych, kremu barwiącego itd.). Niesłychanie ważne jest również precyzyjne ogolenie skóry, ponieważ w ogóle nie możemy epilować skóry podrażnionej. Skrzętne ogolenie daje pewność komfortowego oraz jako tako niebolesnego zabiegu.

Epilacja laserowa krok po kroku

Przed terapią każda Klientka zdecydowanie musi skonsultować się z kosmetologiem. Chodzi głównie o wykluczenie przeciwwskazań. W następnej kolejności wybierana jest głowica – o mniejszych rozmiarach lub większa zależnie od wybranej partii ciała. Masywniejszą stosuje się na rozległych rejonach, m in. brzuchu. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się twarz. Duża i mała jest przystawiana do ciała na tzw. „fałdkę”. Na zewnątrz wygląda ta czynność w taki sposób, że interesująca lampa z czerwonym oświetleniem jest przykładana co kilka sekund do ciała. Po depilacji kosmetolog pociera kremem uśmierzającym ból cały rejon, na jakim zabieg był prowadzony.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Od razu po wizycie oraz przez co najmniej kilka następnych dni trzeba zdecydowanie pocierać miejsca po depilacji z wykorzystaniem lasera balsamami, które w swoim składzie posiadają panthenol bądź kolejne komponenty wychładzające oraz uśmierzające ból. Przez niemal tydzień w ogóle nie można korzystać z peelingów złuszczających, trzeba unikać kosmetyków przesuszających skórę, światła słonecznego, basenu oraz sauny. Jeżeli pojawią się strupki, nie wolno ich zrywać (bowiem powstaną wtedy blizny).

Czy epilacja laserowa jest dobra do wszystkich partii ciała?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest stworzony do epilacji wszystkich części ciała. Mamy szansę więc pozbyć się raz na zawsze niepożądanego owłosienia z nóg, stref intymnych, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To wspaniały zabieg dla Kobiet, które mają zbędne owłosienie w rejonie twarzy czy na pośladkach oraz uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, np. na plaży.

Kto nie powinien iść na zabieg?

Jest kilka typów schorzeń, które są podstawowym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu depilacji przy użyciu wiązki lasera. Zaliczają się do nich między innymi niekontrolowana cukrzyca, epilepsja, schorzenia nowotworowe, łuszczyca czy aktywne infekcje skóry. Kosmetolog krótko mówiąc nie zrobi kuracji, jeśli przyjmujemy leki z retinoidami bądź popijamy niektóre zioła. Zabieg musi obowiązkowo być wykonany pod okiem dermatologa, ponieważ wtedy mamy możliwość z nim omówić określone trudności ujawniające się bezpośrednio po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Generalnie rzecz biorąc, zabiegowi depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego można poddać się kiedy tylko chcemy. Trzeba zawsze pamiętać, iż po wizycie nie wolno w jakimkolwiek przypadku leżeć w słońcu na plaży, uczęszczać na basen albo używać kosmetyków z alkoholem w składzie (mocno podrażnia naszą skórę). Pierwszy zabieg musimy odbyć w najzimniejszych miesiącach, bowiem końcowy zabieg będzie miał miejsce w kwietniu lub maju. Skończona kuracja trwa dosyć długo, bowiem następne zabiegi muszą być robione w optymalnych odstępach czasowych. Zima zatem to dobry okres, by zacząć realizować swoje cele, a wiosna, aby pokazać ciało oraz pochwalić się delikatną skórą.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się dużo więcej wejdź w link obok – Depilacja

Komentarze są wyłączone.