Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi oczyszczające

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, potrzebne do pracy oraz w podróży.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie oraz redukcja cellulitu w czasie jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie każdy nowoczesny salon kosmetyczny oferuje całą paletę ciekawych zabiegów, jakie nie tylko troszczą się o skórę, ale także kształtują sylwetkę, usuwają tłuszcz, cellulit, zbędne owłosienie oraz rozpowszechniają medycynę anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki postępowi technologii, które dają co raz to ulepszone oraz efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Ponadto, najnowsze techniki powodują, że zabiegi są mniej inwazyjne, dzięki czemu nie obciążają już sprawności pacjentów, a dają niezwykłe rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat świadczonych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród innowacyjnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają na celu oczyszczenie i odświeżenie skóry. Wypielęgnowana skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na wpływ innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest zdecydowanie bardziej promienna i estetyczna. Usuwanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka pozytywnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zwykle używane w tym celu w salonach kosmetycznych działania, mają za zadanie otwarcie porów oraz pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najprostsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie usuwa nieczystości z wcześniej otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, jakie wykorzystuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody zazwyczaj wymagają pracy specjalnych maszyn. Dla przykładu maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy starego naskórka i zasysa je do wnętrza. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący energię ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najpopularniejszym zabiegiem porządnie regenerującym jest mezoterapia igłowa. To za jej sprawą zapewniane są skórze wartości odżywcze i regenerujące, które pobudzają organizm do uruchamiania procesów naprawczych oraz do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia wykonywana jest poprzez wstrzykiwanie specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają szczególny, dobry wpływ na stan skóry. Tego rodzaju zabiegi przywracają skórze jędrność i elastyczność oraz zwalniają proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się także substancję nazywaną osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono z krwi pacjenta i ma nieporównywalny wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także usuwają zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zepsute komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki szczególnie interesują tych, którzy pragną pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, zwłaszcza z tych części ciała, które są niepodatne na ćwiczenia albo wymagające diety. Innowacyjna technologia pozwoliła sporządzić metody, dzięki którym tkanki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, dzięki czemu o wiele prościej jest je odessać albo przesłać do wątroby, skąd zwykle wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi z reguły mają również inne dobre efekty, dla przykładu: stymulują produkcję kolagenu albo ułatwiają likwidowanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pożegnać cellulit, zminimalizować blizny, zmarszczki lub rozstępy.

Istnieje wiele nowatorskich metod formowania sylwetki oraz wspierających odchudzanie. Należy do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek masuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inny sposób, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa działa dzięki mocy ultradźwięków. Istnieją także metody wykorzystujące laser lub iniekcję. Zwykle te zabiegi są mało inwazyjne i dają widoczne efekty: możliwe jest zlikwidowanie do 40% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować ćwiczeń oraz zdrowej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii stosowane od dawna, wciąż odnajdują nowsze oraz efektywniejsze funkcje, dzięki rozwojowi oraz bezpieczniejszej pracy. Salony kosmetyczne udostępniają nowatorskie zabiegi laserowe, które wpływają na różne obszary ciała oraz tak samo różne problemy. Najpowszechniejsza jest depilacja laserowa, która likwiduje niechciane owłosienie z właściwie każdej części ciała na długo. Zabiegi laserowe zwalczają także problemy skórne: na przykład usuwają trądzik, niszcząc bakterie odpowiedzialne za stany zapalne albo usuwają przebarwienia, wynikające ze względu na nagromadzenie barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych albo są świetnym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Produkcja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i tym samym ją odmładza. Z tego względu wiele zabiegów drugoplanowo oddziałuje na zwalnianie procesów starzenia. Istnieją jednak zabiegi, które bezpośrednio odmładzają skórę, mogą to być mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, wykorzystują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Na przykład liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo przy zastosowaniu nici liftingujących – wstawianych w warstwy skóry, by unosiły oraz utrzymywały odpowiednie partie skóry.

 

Komentarze są wyłączone.