Endermologia LPG

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem
Liposukcja nieinwazyjna
29 sierpnia, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Nowoczesne ocieplenia domów
31 sierpnia, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom wspaniały relaks i komfort. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele albo punktowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg ?

Endermologia LPG przeporwadzana jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w ciągu której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia i wniknie w problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, jest zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu – lipozy , pobudza krążenie krwi oraz przemianę materii, a do tego wspomaga wydalanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent ma specjalny jednoczęściowy kostium, który dba o komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a przy tym ułatwia przesuwanie rolek. Właściwie wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że do zabiegu nie potrzeba znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, są one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na formę sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są o wiele mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów Pielęgnacja ciała po zabiegach

W wyniku zabiegu endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może zrobić się miejscowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego szczególnie ważne jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Należy przede wszystkim pić dużo, najlepiej od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będą pokarmy z małą zawartością tłuszczów, sodu, soli i niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii pomaga też regularna fizyczna aktywność. Należy jednak uważać, by nie przeciążać organizmu i stosować lżejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba też zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu warto stosować kremy lub emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, aby po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów utrzymujących efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Mimo wszystkich zalet endermologii LPG i działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najważniejszych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są również uszkodzenia i choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Poddawanie się zabiegowi nie jest także zalecane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają założone kolczyki lub implanty nie ma zakazów do przebycia zabiegu, jednak należy pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Takie miejsca również należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.