Depilacja pach woskiem – jak depilować

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Termosy Stnaley Thermos Esbit – który najlepszy oraz jak go znaleźć
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacje do domu i biura – Toruń
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to niezwykle powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów wciąż sporym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od dawna używana technika pozwala usunąć włoski z różnych części ciała na długi czas. Salony kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, osiągnął dużą popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy i szybki sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się przez parę tygodni.

Na czym polega depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Jej działanie polega na tym, że na partię ciała, z jakiej mają zostać usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Należy pamiętać, że wosk powinien być zaledwie odrobinę rozgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i czeka do momentu, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał odrywa się nagłym ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Za sprawą tego, że wosk przenika do wnętrza, włosy usuwają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samodzielnie, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg zajmuje mniej czasu i daje większą pewność odpowiedniego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Okolicami, jakie można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik lub pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji woskowej?

Do depilacji woskową warto się przygotować. Na parę dni przed depilacją warto zrobić sobie porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, które mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków na czas zabiegu ma znaczenie. Jeśli będą zbyt krótkie, staną się niełatwe do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort podczas usuwania. Planując depilację woskową najlepiej wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed zabiegiem depilacji woskową należy porządnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskowej nie należy stosować w przypadku świeżych skaleczeń, blizn czy widocznych naczyń włosowatych. Wszelkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, aby w trakcie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto też dowiedzieć się, jakie choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszelkie informacje o przeciwwskazaniach muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ilość czasu, jaką skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tego powodu lepiej nie korzystać z zabiegu niedługo przed wielkim wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po zabiegu szczególnie ważne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu trzeba zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie kojące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki najlepiej gdyby były przeznaczone dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych lub zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Podwyższona temperatura też może mieć negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskowej. Z uwagi na to na parę dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed następne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, przez co ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od innych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są łącznie z cebulkami. Ponadto można ją stosować na niemal każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest zaraz po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, wykona zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest też bezpieczna.

depilacja woskiem Toruń

Komentarze są wyłączone.