Depilacja laserowa – zabieg dla każdego

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Kim jest notariusz?
Marzec 21, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – zapewne każda kobieta słyszała o tym zabiegu. A czy zastanawiałyście się nad tym czym jest hirsutyzm. Kojarzy się trochę z nazwą indyjskiej religii, choć w ogóle to słowo nie jest powiązane z wiarą jak i magią. Hirsutyzm to choroba na którą cierpi wiele dziewczyn w każdym miejscu na ziemi. Jest to techniczny termin opisujący najzwyczajniej w świecie nadmierne owłosienie. Panowie również mogą być narażeni na tą chorobę, jednak część mężczyzn nie ma problemów z dość gęstym futerkiem. Dla kobiet tymczasem to prawdziwy dramat.

U kobiet chorujących na hirsutyzm włoski rosną w wygórowanej ilości na przeróżnych częściach ciała – w okolicach intymnych, na dolnych partiach ciała i co najbardziej uciążliwe na twarzy. Musicie przyznać, że włosy na urokliwej, damskiej twarzy nie prezentują się estetycznie i pociągająco. A przecież każda z dziewczyn marzy o tym by być zaczepiana przez mężczyzn i elegancka.

Jak do tego wszystkiego odwołuje się zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa efektywnie i bezboleśnie likwiduje zbędne owłosienie z każdej partii ciała. Jest to środek bezpieczny, szczególnie rekomendowany osobom cierpiącym na hirsutyzm. Wspomaga leczenie tej specyficznej przypadłości, wywierając wpływ na wygodę pacjentów.

Jeżeli nie jesteś przekonana czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie odpowiedni, koniecznie zaznajom się z poniższym przewodnikiem dotyczącym procesie epilacji, jak i samego hirsutyzmu.

Hirsutyzm – przyczyny i leczenie nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm przejawia się przesadnym owłosieniem w nietypowych miejscach. U kobiet z tym schorzeniem, czarne włoski pojawiają się nie tylko na łydkach, pod pachami, czy w strefach pachwinowych, ale także na twarzy, co nie prezentuje się atrakcyjnie. Hirsutyzm pojawia się jako mankament kosmetyczny. W niektórych przypadkach jest skutkiem zaburzeń hormonalnych. Jak możliwe jest że u uroczej 100% dziewczyny pojawia się owłosienie w okolicach ust? Damski organizm produkuje za równo estrogeny ( żeńskie hormony), jak i androgeny, czyli hormony mężczyzn. Od czasu do czasu zdarza się, że w efekcie destabilizacji gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają wydzielać zbyt dużo hormonów męskich. Efektem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, jak i w dziwnych miejscach. Następnymi przesłankami hirsutyzmy są między innymi zespół policystycznych jajników, przerost kory nadnerczy, czy zespół Cushinga. Za pokazanie się nadmiernego owłosienia u dziewczyn są odpowiedzialne także steroidy (wprowadzane w przeróżnych terapiach) jak i anoreksja, która powoduje spadek poziomu estrogenów.

W chwili stwierdzenia początkowych sygnałów nadmiernego owłosienia zaleca się spotkanie u specjalisty. Po kompletnym zbadaniu udokumentuje on diagnozę i zaleci właściwe preparaty, lub podkreśli, że zbytnie owłosienie jest jedynie defektem kosmetycznym. Wówczas najdoskonalszym wyjściem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. Podczas paru wizyt raz na dobre pozbędziesz się nurtujących Cię włosów.

Depilacja laserowa krok po kroku

Depilacja laserem nie jest zabiegiem adresowanym wyłącznie do kobiet narzekających na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – kobiety i panowie, którym marzy się gładka skóra na całe życie. Rzeczywiście prawdą jest, że depilacja laserem kompletnie eliminuje włoski z każdej partii ciała. I tak, zgadzamy się z tymi którzy utrzymują, że jest to metoda bezbolesna. Właściwe nastawienie lasera do natury skóry zapewni Tobie komfort podczas każdej wizyty. Zazwyczaj jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak silne są Twoje włosy. Generalnie rezultat końcowy jest taki – całkowite usunięcie owłosienia i gwarancja, że włosy nigdy nie odrosną.

W trakcie zabiegu epilacji (tak brzmi medyczna nazwa) urządzenie przekazuje wiązkę energii, która zostaje pochłonięta przez melaninę włosa (barwnik). Skutkiem tego procesu jest zdecydowane osłabienie struktury włosa, który przestaje dojrzewać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co jakiś czas. Wywołane jest to cyklem rozwoju włosa. Promień laserowy wchłaniany jest wyłącznie przez włoski, które zauważalne są na zewnątrz skóry. Włosy pozostające w stanie spoczynku (pod skórą) nie otrzymają odpowiedniej ilości emitowanych promieni właściwej do ich osłabienia. Dopiero po paru wizytach wszystkie włoski zostają zredukowane.

Jak informuje spora liczba osób, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Ciemne włosy rosnące na twarzy zanikają po paru wizytach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie dziwi nas, że panie cierpiące na hirsutyzm wybierają tą skuteczną formę kuracji. Depilacja laserem to nie wyłącznie zabieg medycyny kosmetycznej. To koło ratunkowe dla wszystkich pań, u których przesadzone owłosienie przynosi znaczne kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich osób, nie czekaj ani chwili dłużej. A może planujesz po prostu zredukować włosy dla swojego komfortu? W takim razie umów się na konsultację w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Oprócz standardowych zabiegów estetycznych, salon dostarcza profesjonalną depilację laserową z wykorzystaniem innowacyjnego lasera diodowego Vectus. Po za tym jedną z powszechnie proponowanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie owłosienia z sfer intymnych. Chcesz mieć ładną i dopieszczoną skórę? My Ci w tym pomożemy. Wstąp do Beauty Medica, gdzie znowu poczujesz się atrakcyjna. Przejdź do witryny tutaj: toruń depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.