Depilacja laserowa – oryginalny sposób na usunięcie niepożądanego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat rozwodowy
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – pomiary specjalne
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i kremy do golenia, kremy spowalniające rośnięcie włosków, depilacja woskiem – to chyba najczęstsze zwyczaje usuwania zbędnego owłosienia. Czy są one efektywne? Bez wątpienia zdają egzamin na kilka bądź kilkanaście dni, tylko po tymże czasie czynność dobrze jest powtórzyć. I to właśnie jest decydujący argument wynalezienia depilacji laserowej – czyli zabiegu usunięcia owłosienia już na zawsze. W zasadzie nie jest to koncept nowy, bo w ostatnim czasie mnóstwo osób umawiało się na terapię z użyciem Light Sheer Duet. Dzisiaj najnowocześniejszym i najekonomiczniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo szybciej usuwa owłosienie nawet z dużych partii ciała. Naukowcy, którzy stworzyli, a w następnej kolejności wdrożyli oba urządzenia, w drugim przypadku zainstalowali bardziej homogeniczną wiązkę światła. Takie rozwiązanie pozwoliło na pogłębienie efektywności terapii, skrócenie czasu jego przeprowadzania i usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem i możemy ją z dobrym skutkiem stosować do okolic intymnych, skóry wyjątkowo wrażliwej czy opalonej. Mogą po niego sięgnąć osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują negatywnie na kremy do depilacji bądź mają delikatne naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który zyskał sporą ilość świetnych nagród. Co istotne, absolutnie nie wywołuje żadnych skutków ubocznych.

Statystycznie trzeba od 3 do 5 sesji, żeby całkowicie usunąć wszystkie włosy. Jeśli wyselekcjonujemy kilka partii, przykładowo plecy i pośladki równocześnie, to kosmetyczka potrafi to zrealizować w czasie jednorazowej wizyty. W sumie liczba zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia i etapu, na którym znajduje się włosek. Pierwszy zabieg redukuje włosy dobrze widoczne, najintensywniejsze, które są w ostatniej fazie rozwoju. Nie wszystkie zwyczajnie wschodzą równocześnie, z tego względu laser usuwa orientacyjnie 30 % owłosienia po pierwszym razie.

Czy depilacja laserowa na pewno gwarantuje rewelacyjne efekty?

Bez wątpienia są one o wiele lepsze niżeli w przypadku depilacji standardowymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w ciągu życia mogą uwidocznić się tylko indywidualne włosy (m in. w wyniku ciąży). Panie, które zdecydowały się na ten zabieg i publikują swoje uwagi na forach w 99% są zadowolone z efektów. Szczególnie, że jest to odpowiednia metoda na wrastające włoski. A dokładniej? Zgubnym skutkiem nierozważnych depilacji bądź zwyczajnie predyspozycji są nieduże ranki na skórze, czerwone grudki czy krostki. Mogą też uwidocznić się stany zapalne, a wówczas wizyta u lekarza jest nieraz niezbędna. Włosy nie mogą przeniknąć przez skórę i tkwią w niej. W meszku włosowym zaczyna kumulować się ropa, natomiast wtedy tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną propozycją, żeby poradzić sobie z takim kłopotem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka zbliża do skóry urządzenie SkinTel. Jego celem jest wykonanie oceny włosów i dobranie intensywności wiązki świetlnej. Lasery starszej generacji absolutnie nie mają takiej zdolności, z tego względu przed wizytą trzeba stwierdzić, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Nowoczesny czytnik bada wiele paramentów równocześnie, m.in. kolor i gęstość włosów. W zasadzie nie musimy się martwić, że urządzenie będzie sprawiało ból bądź powstaną oparzenia.

Zalety depilacji laserowej

Jako największy walor należy uznać wygospodarowany czas, gdyż nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy troszczyć się o ciało w taki sposób, jak wykonywaliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie należy też fundować sobie nowych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia do domu, fatygować się z nagrzewaniem wosku i dyskomfortem. Kobiety wybierają epilację ze względów czysto funkcjonalnych. Mają szansę naturalnie wyruszyć na plażę w bikini, w ogóle nie muszą wstydzić się pojedynczych wystających włosków ani krostek. Możemy cieszyć się aksamitną skórą! Wielkim atutem dla kobiet depilujących bikini jest możliwość znieczulenia tego wyjątkowo wrażliwego miejsca. Chłodzący żel uśmierza intensywność odczuwania sukcesywnych impulsów dostarczanych przez laser. Do kolejnych plusów można doliczyć brak efektów ubocznych po terapii (trzeba jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj niezwykle kosztowne, dlatego warto obejrzeć regionalne propozycje i stwierdzić czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził zniżek.

Interesujące fakty

W czasie trzeciej sesji laserem terapeutycznym Palomar Vectus możemy pozbyć się prawie 90% włosów

Za pomocą Palomar Vectus możemy zniszczyć włosy choćby na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku powstał laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było minimalizować niepożądane owłosienie

Możemy wyróżnić cztery warianty laserów, stosowanych obecnie na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli wzbudziła Twoją ciekawość trwała depilacja, kliknij w link i zobacz najczęstsze pytania.

depilacja laserowa

Komentarze są wyłączone.