Depilacja laserem diodowym

ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany LED
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Gabinet stomatologii estetycznej
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne metody eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, by włosy nie pojawiały się ponownie zbyt szybko i skuteczność, by metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowocześniejszym oraz aktualnie najbardziej skutecznym sposobem jest depilacja laserowa, która daje trwałe rezultaty. Wszystko to dzięki ciągle rozwijającym się technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie zalecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na parę lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest dostępne dzięki kilku techniki. Zadaniem każdej z nich jest zapewnienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów usuwania włosów, laserowe metody depilacji odróżnia to, że eliminują nie tylko strukturę włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. To sprawia, że struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą należy odnawiać, ponieważ laser napromieniowuje wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Należy więc zaczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać najszybciej w odstępie kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez parę lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od potrzeby nieustannego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły przesyła niskie natężenie stałego prądu oraz tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta technika uszkadza włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru oraz ilości włosków, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych technik. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach i innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wzrastania włosów. Co więcej metoda sprawdza się na jasnych i na ciemnych włosach, ponieważ zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, ale o wysokiej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który uszkadza strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej nadaje się do eliminowania włosów z dużych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może pozostawić po sobie drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne włosy, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co oznacza, że ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, ponieważ wykorzystuje zarówno słabe natężenie stałego prądu i połączenie prądu zmiennego i wysokiej częstotliwości. To daje tej metodzie przewagę nad innymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób zniszczone mieszki włosowe, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go ponowić, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

depilacja-laserowa.bydgoszcz.pl

Komentarze są wyłączone.