Lifting – dostępne zabiegi odmładzające

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy gospodarcze i skarbowe Toruń
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, potrzebne do pracy oraz w podróży.
25 września, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z wiekiem poziom elastyny i kolagenu w skórze znacznie spada, co powoduje, że robi się ona zwiotczała oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chcą zachować młodość , mogą decydować się na zabiegi, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak same działania przeciw starzeniu się są niezadowalające, współczesna medycyna estetyczna zapewnia liftingi, które wpływają na napięcie skóry, nadają jej kształt oraz wygląd. Co więcej, obecne metody stają się znacznie mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zazwyczaj różnią się od siebie metodami, ale są skutecznym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najbardziej nowatorskich i innowacyjnych metod liftingowych. Jego technika opiera się na mocy ultradźwięków, jakie są przekazywane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Docierają znacznie dalej od innych urządzeń (np. laserowych), gdzie wywołują ruch i tarcie komórek, które wytwarza ciepło. To prowadzi do podskórnych mikrouszkodzeń, które pobudzają regenerację organizmu. Wytwarzany w tym procesie kolagen dodatnio wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona elastyczność i jędrność, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Co więcej technologia HIFU może być także wykorzystywana na różnych częściach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, taka technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być przeprowadzany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na stymulację produkcji kolagenu jest termolifting, który jest obecnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na działaniu fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków przenikają w głąb skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz modeluje owal twarzy, wygładza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a gęstość i jędrność skóry poprawia się już po jednym zabiegu. Takie działanie zapobiega starzeniu się i jest doskonałą metodą zmniejszania blizn, cellulitu oraz rozstępów. Zabieg nie ma szkodliwego wpływu na nerwy ani na naczynia krwionośne oraz jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii znajduje się zabieg polegający na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego lub innych preparatów czyli stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą wiotką skórę oraz kształtują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest także wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta. Dopasowane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny oraz nie widać oznak jakiejkolwiek ingerencji poprawek estetycznych. Preparat wpuszcza się w tkankę podskórną lub pod mięśnie, a następnie rozprowadza delikatnym masażem, co daje pożądane i trwałe efekty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się do 16 miesięcy. Co więcej może także zastępować inwazyjne operacje plastyczne, ponieważ dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalistycznych nici liftingujących. Ich rolą jest utrzymywanie skóry, która z wiekiem staje się znacznie bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to obszarów jak na przykład: policzki, czoło, linia brwi, a także w pobliżu dekoltu albo szyi. Niestety skóra z większych części ciała może być zbyt ciężka, żeby podtrzymać ją przy użyciu nici. Istotne jest także to, że nici liftingujące sa podobne do nici stosowane w trakcie operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się w ciele. Przygotowuje się je z różnych surowców takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i z reguły są długie na około 6 – 10cm. Zabieg wykonuje się poprzez wszycie nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zwykle taki zabieg działa przez okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat temu lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem odmładzającym uwagi na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Współcześnie technika laserowa jest bezustannie dopracowywana, staje się bardziej dokładna oraz znacznie słabiej ingeruje w tkanki. Tak jak pozostałe techniki, laser ma za zadanie podwyższenie produkcji kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń tkanek, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, poprawiając owal twarzy. Dodatnio wpływa też na wygląd skóry, ponieważ dzięki niemu można zlikwidować blizny, przebarwienia, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najwcześniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety również najbardziej inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma na celu przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Zajmujący się tym chirurg medycyny estetycznej wykonuje specjalne cięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym ręcznie modeluje, naciągając i układając ją, żeby uzyskać oczekiwany efekt. Taki lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności , jak wielką powierzchnię twarzy albo szyi ma poprawić. Operację przeprowadza się pod narkozą. Zabieg wymaga znacznego okresu wypoczynku. Zazwyczaj opuchlizna utrzymuje się do tygodnia, ale na ostateczne efekty należy czekać około pół roku. Z czasem blizny powinny stać się niewidzialne, a rezultat trwały.

https://www.beautymedica.pl/zabiegi/pro-age-hifu-3d/

Komentarze są wyłączone.