Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
28 października, 2019
Projektowanie ogrodów Toruń - nawadniae ogrodu - firma ogrodnicza
Instalacje nawadniania
23 sierpnia, 2020

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie sukces codziennej pielęgnacji, ale też relacja z właściwym fryzjerem. Specjalista powinien orientować się i odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz ich włosów. Z tego powodu dobry wybór fryzjera jest taki istotny. Troska o włosy i umiejętności strzyżenia i układania to nie jedyne czynniki, które powinny być wzięte pod uwagę. Między innymi istotny jest też wygląd salonu i podejście do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co warto zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się zaledwie do życzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są realne do stworzenia na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą we wskazaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do kształtu twarzy, charakteru albo okoliczności. Oznaką wskazującą fachowość fryzjera są też dyplomy, które zwykle można znaleźć na stronach internetowych albo bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Co więcej, wartościowy fryzjer systematycznie się udoskonala – bierze udział w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Zwiększa swoją wiedzę i śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie ciekawią większość klientów. Jeżeli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera dyplomami zazwyczaj powinien posiadać również umiejętności. Bywa jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze odpowiada wszystkim klientom. Czasami fryzjerzy słyną z mocnych, krzykliwych stylizacji, inni formują wymyślne upięcia, które będą idealne na przykład na wesele albo inne uroczystości. Należy więc nie tylko szukać fryzjera ze zdolnościami, ale takiego, którego umiejętności nam odpowiadają. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a do tego sprawdzić udostępnione zdjęcia, które dokumentują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu pochłonie pobyt w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, by minął w miłej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, jednak trzeba mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą zmniejszyć koncentrację fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu historii, zamiast na włosach. Tego rodzaju rozmów należy się wystrzegać, zwłaszcza jeśli fryzjer mocno narzeka na swoich klientów albo na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Ponadto dobrze też sprawdzić, jak wiele czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Z tej przyczyny oddają im zdecydowanie zbyt niewiele uwagi. Bywa również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny kto inny myje włosy. W takich miejscach faktyczny kontakt z klientem jest znikomy, co może negatywnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma dłuższy kontakt z włosami, tym bardziej je zna i wie, czego potrzebują.

Ważna jest też komunikacja. Właściwy fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w zamian fryzjer powinien udzielić zniżkę, naprawczy albo zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego powodu sposób, w jaki się prezentuje jest niezwykle ważny. W tej kwestii podstawową rolę spełnia higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer wykorzystuje te same narzędzia do stylizacji każdego z klientów. Z tego względu w porządnym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie i systematycznie czyszczone i dezynfekowane. W sytuacji, jeśli niefortunnie doszłoby do jakiegoś skaleczenia bezpieczniej byłoby, by narzędzia były wyczyszczone i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest też to, w jakim stopniu zespół dba o czystość salonu. Jeżeli na podłodze są nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w trakcie mycia woda albo szampon to znak, że fryzjer jest strasznie niechlujny i bezpieczniej go unikać. Profesjonalny fryzjer chwilę po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjęciem kolejnego  klienta.

Należy też ocenić sam wygląd. Salon fryzjerski powinien zapraszać klientów do odwiedzin i skorzystania z usług. Musi zatem być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem lepiej zostają w pamięci. Ponure, przygnębiające salony pewnie nie budują zaufania.

Produkty i narzędzia

O tym , że salon fryzjerski jest dobry, a przyjmujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, świadczy też jakość sprzętu i produktów, które są tam stosowane. Ostrość maszynek, nożyczek albo brzytw rzutuje na rezultat działań fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niedokładny i może przynieść więcej strat, niż korzyści. Im porządniejsze narzędzia, tym większa pewność i precyzja. Nawet najdoskonalsze umiejętności fryzjera nie uratują sytuacji, jeśli sprzęt jest zawodny.

Dobrze jest też spojrzeć na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych ogólnodostępnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one silniejsze stężenie środków aktywnych i odżywczych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawierają faktycznie naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Komentarze są wyłączone.