Termosy Stnaley Thermos Esbit – który najlepszy oraz jak go znaleźć

Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Natryskowe ocieplanie stropu pianką PUR
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu
Depilacja pach woskiem – jak depilować
29 sierpnia, 2020
Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe

Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz jak go wybrać ?

Planując podróż należy zatroszczyć się o porządne przyszykowanie. Szczególnie gdy wybieramy się w góry albo czeka nas długie zwiedzanie, należy pamiętać nie tylko o zapakowaniu wody czy prowiantu, ale także zabraniu zimnego lub ciepłego napoju. Wielu z nas uwielbia podróżowanie z termosami turystycznymi, które przez dużą ilość czasu utrzymują ciepło lub chłód kawy, herbaty albo innego napoju. Które termosy są uważane za najlepsze oraz z jakiego powodu? Zwykle najbardziej interesującym nas wyznacznikiem jest czas utrzymywania ciepła lub zimna, choć tak samo ważna jest szczelność i wytrzymałość. Wśród szczególnie popularnych turystycznych termosów wyróżniamy termosy producentów Thermos, Stanley oraz Esbit, dlatego warto je poznać.

Który turystyczny termos wybrać?

Chcąc wybrać turystyczny termos trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych elementów, jakie mówią, czy termos nada się w określonych warunkach, czy też nie. Istotna jest tu funkcjonalność, forma oraz surowce, z jakich termos turystyczny jest zrobiony. Im mocniej zależy nam na trwałości, tym powinniśmy szukać termosu stworzonego z wysokiej jakości materiałów, jakie nie zawierają niebezpiecznych substancji oraz pozytywnie oddziałują na dobre funkcjonowanie turystycznego termosu.

Warto także pomyśleć o tym, aby termos miał powłokę zewnętrzną, za pomocą której zyskamy przekonanie, że turystyczny termos nie wyślizgnie się nam z rąk również w rękawiczkach. Oceniając po tym, jak długie przewidujemy wycieczki, powinniśmy dopasować pojemność swojego termosu. Zwykle termosy turystyczne można kupić w pojemności: 1l, 0.75l oraz 0.5l. Im krótsza wędrówka tym mniejszy termos wystarczy. Na całodniowe wycieczki lepiej kupić większy termos.

Kluczowym parametrem, którym lepiej się kierować, chcąc dowiedzieć się, jaki turystyczny termos wybrać jest długość zatrzymania temperatury. W tym zakresie ważny jest nie tylko sam czas zachowania ciepła bądź zimna, ponieważ w przypadku świetnych termosów będzie to nawet doba, ale także zakres temperatur. Żaden termos nie utrzyma przez wiele godzin dokładnie tę samą temperaturę. Warto pamiętać, że im bardziej wypełniony termos, tym lepiej będzie on się sprawdzał. Aby jednak termos mógł być dobry, musi mieć dobry korek. To ten element decyduje o trwałości termosu. Zwykle korki są zakręcane albo automatyczne z przyciskiem. Jeżeli zamknięcie nie będzie wysokiej jakości, termos nie zachowa temperatury.

Szczególnie popularne termosy turystyczne

Na rynku mają wiele turystycznych termosów, jednak szczególnie znane oraz renomowane należą do trzech firm, od lat sprzedających tak samo termosy na żywność oraz termosy do napojów, a także kubki termiczne (te słabiej spisują się w czasie wielogodzinnych wycieczek oraz cechują się niższą pojemnością) wysokiej jakości. Bardzo znane termosy turystyczne należą do firm: Thermos, Stanley oraz Esbit. Są one mocno cenione przez pasjonatów wycieczek i podróży. Czym wyróżniają się ich termosy?

Termosy Stanley

Termosy turystyczne firmy Stanley mają prawie wiekową tradycję produkcji. Projektowane od prawie stu lat termosy ze stalowym wkładem są całkiem wytrzymałe oraz od lat sprawdzały się w najdłuższych wyprawach. Według firmy są tak doskonałe, że dadzą radę przetrwać wiele lat w ciężkich warunkach, polegając na swoich zdolnościach termicznej izolacji. Jak już wiadomo, zdolność utrzymania temperatury zależy od napełnienia i wielkości turystycznego termosu oraz elementów struktury. Poszczególne modele mają inne możliwości.

W przybliżeniu termosy turystyczne firmy Stanley do napojów lub posiłków zatrzymają:

  • izolację termiczną cieplną – od 12h przy mniejszych termosach do 20-24h przy średnich, a nawet do 40h przy największych pojemnościach (1,3l);
  • izolację termiczną zimna – od 12h do 72h lub nawet 160h.

Tak więc termoizolacja w przypadku turystycznych termosów Stanley jest bardzo rozwinięta. Trzeba jednak pamiętać, że żadnym termosie temperatura nie utrzymuje się stała i z upływem następnych godzin okaże się co raz niższa/wyższa.

Termosy Thermos

Drugą tak samo znaną oraz mocno polecaną firmą projektującą termosy turystyczne oraz kubki termiczne jest firma Thermos. To jedna z największych firm produkujących termosy od lat, z porządnych materiałów i surowców. Ponadto Thermos produkuje produkty we własnych fabrykach, bez udziału firm zewnętrznych.

Produkty firmy Thermos zatrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną  zimna – od 12 do 24 godzin.

Termosy Esbit

Niemiecka firma Esbit od lat zdobywa sukcesy w produkcji kolejnych termosów obiadowych oraz termosów na napoje. Ich obszerna oferta kubków i termosów zachęca pasjonatów podróży, a bardzo dobre parametry utrzymywania temperatury, dobra cena i jakość, zachęcają, aby co najmniej wypróbować ich produkty.

Termosy Esbit zatrzymują:

  • izolację termiczną cieplną – od 8 do 24 godzin;
  • izolację termiczną zimna – od 8 do 24 godzin.

Warto dodać, że zgodnie z danymi producenta, zachowanie ciepła dla napoju ok. 98 °C i temperaturze na zewnątrz 20 °C wyniesie 70 °C po 6h, 55 °C po 12h, a po 24 godzinach w przybliżeniu 40 °C.

Czy termos nadaje się do mycia w zmywarce?

Pamiętajmy, że termosów oraz kubków termicznych nie powinno się czyścić w zmywarce. Producenci niektórych termosów mówią, że w zmywarce można czyścić zaledwie korek, chociaż nie dotyczy to wszystkich modeli. Z reguły termosów umieszczamy w zmywarce, ponieważ silne detergenty oraz działanie wysokiej temperatury w czasie mycia, może ujemnie wpłynąć na ich zdolność do zachowania temperatury.

Termos na prezent

Komentarze są wyłączone.