Termos obiadowy, potrzebne do pracy oraz w podróży.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – dostępne zabiegi odmładzające
24 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Gabinet kosmetyczny – Najnowsze zabiegi oczyszczające
25 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i na półkach znajdujemy je od lat, a dokładnie od mniej więcej roku 1900, jest to dość długi okres od kiedy zaczęły być produkowane. Schemat działania termosu opatentowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa jest zaczerpnięty od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy są świadomi czym jest termos, jednak znikoma część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,powiedzmy, urządzenie, zbudowane z podwojonych ścianek, a między nimi znajduje się przestrzeń pustki termicznej. Ściany są cieniutkie ,dzięki czemu wymieniają one bardzo małą ilością ciepła. Strata ciepła jest także minimalizowana poprzez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która przykryta jest obudową odpierającą światło. Całość sprawia, że akcesorium to utrzymuje nasz posiłek lub nasz w wysokiej temperaturze przez dłuższy okres czasu. Dzisiaj na rynku możemy znaleźć tysiące rodzajów termosów, mamy możliwość przebierać w kolorach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także przeznaczeniem, na przykład, są produkowane termosy klasyczne, znane każdemu, o standardowym kształcie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do posiłków, do utrzymywania temperatury zup czy dań i są funkcjonalnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych zwykłych przede wszystkim, to znaczy są one primo, sporo bardziej pojemne, po drugie mają całkiem inną budowę, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie ma tutaj żadnej rozbieżności.Tego typu termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Spędzając duże ilości czasu w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, bardzo fajnym pomysłem jest przygotowanie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Inna sytuacja, wycieczka, nieważne czy szkolna, wraz z rodziną czy w samotności, w góry, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzenia dnia konsumując jedynie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to przydatne, gdyż wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało potrzebuje pełnowartościowego posiłku, aby móc bez większych trudności działać przez następne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, powinno się przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że bardzo często jest ciężko zdecydować. Ogromną role przy wyborze ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Jest takie przekonanie, że porządny termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon powinien dużo kosztować. Istotną kwestią jest także materiał, z którego nasz produkt jest stworzony. Są termosy plastikowe, które niestety niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i stalowe, które bez zarzutów dają sobie rade. Termosy stalowe są najbardziej popularna, z tego powodu, że te szklane nie są tak odporne. Następna kwestia jaką powinno się obadać przed zakupem jest zakrętka, przez który może uciec ciepło. Korek może być automatyczny, z gwintem i łączony. Na wycieczkę w chłodne dni idealnym będzie ten pierwszy, gdyż przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe zazwyczaj nie są bardzo pojemne; produkowane w ten sposób, aby pomieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos chcemy zabrać na wycieczkę warto pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz specjalnie stworzone termosy lepszej jakości o chropawej powłoce. Dzięki temu mamy pewność, że termos nie wysunie się nam z dłoni; ponadto, prezentują się one dużo ciekawiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie potrawy możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest oczywiście błędnym stwierdzeniem, jako,że nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak bigos czy gulasz.Co ciekawe, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i posiadają jednak jedną wadę, trzymają one temperaturę dużo krócej niż tradycyjne termosy na kawę i herbatę, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są dość nowe na rynku, ale bardzo szybko stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc polepszyć jakość swojego odżywiania w pracy najlepszym pomysłem jest zaopatrzenie się w tego rodzaju akcesorium.Natomiast podczas dłuższych wypraw na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś pożywnego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pakowność idealnie stworzona, aby zmieścić kompletny posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który ułatwia mycie oraz zręczne korzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem temperatury, mamy możliwość więc bycia zadowolonym z ciepłego jedzenia przez dłuższy okres czasu. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i chcąc nie chcąc po dłuższym korzystaniu warto je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Komentarze są wyłączone.