Termiczny kubek najlepszy dla Ciebie

Najnowsze techniki termoizolacji
28 sierpnia, 2020
Kubki termiczne idealny na każdą okazję
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek najlepszy dla Ciebie

O kubkach termicznych myślimy zazwyczaj w czasie jesienno-zimowym, kiedy chcemy zabrać gorącą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także na przykład na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Zapominamy jednak, że kubki termiczne nie tylko utrzymują ciepło, ale też są wyśmienite do przechowywania zimnego picia w upały. Jaki kubek będzie najlepszy dla Ciebie? To zależy od tego, czy szukasz kubka do codziennego stosowania, czy bardziej głowisz się nad turystycznymi termosami. Wyśmienity termiczny kubek na długo zachowa goraco kawy i zimno picia. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, zwłaszcza że jest on produktem niezwykle szczelnym oraz wygodnym, dlatego przyda się w wielu sytuacjach.

Co jest ważne, wybierając termiczny kubek?

Jeśli planujemy zakup termicznego kubka, najlepiej na początek przemyśleć kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim szczególnie istotny jest materiał jego wykonania. Tak dostosujemy jego zastosowanie oraz możliwość zatrzymania zimna albo ciepła. Następnym składnikiem jest pokrywka . Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zatrzymać temperaturę w środku na odpowiednim poziomie, ale również zapewniać wygodny sposób picia. Powinno się również sprawdzić formę termicznego kubka oraz jego pojemność. Kubki o średniej objętości zawiodą na dłuższych wycieczkach, ze względu na to w tej sprawie powinniśmy dostosować wielkość termicznego kubka do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma także znaczenie pod względem użytkowym. Wolimy, by posiadał wygodny uchwyt i nie ślizgał się w dłoni albo w rękawiczce. Ponadto lepiej by był stabilny, a kiedy chcemy korzystać z niego w aucie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek termiczny.

Jaki kubek termiczny wybrać?

Termiczny kubek dobry do biura, do pracy

Kubki termiczne przważnie nabywamy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich są wykonane, znaczna część z nich nadaje się do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy lepiej jednak uzależnić od formy pracy. W biurze dobre będą praktycznie wszystkie kubki, jakie gwarantują długi okres zachowania zimna lub ciepła. Możemy zdecydować się na wzorzysty ceramiczny kubek, wygodny szklany lub stworzony z tritanu. Nie dość, że występują w wielu wzorach i kolorach, to do tego są lekkie, wygodne i nie chłoną zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć one krócej trzymają temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie doskonały dla kierowcy albo dla budowlańca. Choćby dlatego, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być głównie lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Ze względu na to zwykle wybieranymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem tanie, posiadają wiele wzorów i kolorów, a do tego są wygodne. Bez problemu wejdą do plecaka i będą łatwe w korzystaniu. I chociaż słabiej zachowują zimno lub ciepło i stosunkowo są mniej trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozbiją się tak jak np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek odpowiedni na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się też na spacer, gdzie szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie zależy nam na wielogodzinnym zachowaniu temperatury. Jeśli jednak dłuższe zachowanie temperatury jest istotne, rozsądniej nabyć kubek termiczny z tritanu. Są one lekkie w przenoszeniu, komfortowe, a do tego nie mają w składzie związków BPA i są obojętne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i można je porysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki zda egzamin podczas wycieczki?

Planując wycieczkę przeważnie zależy nam, żeby termiczny kubek przez wiele godzin utrzymywał temperaturę picia w środku. Ze względu na to najlepszym kubkiem na wycieczkę będzie kubek stalowy. Takie termiczne kubki najlepiej w porównaniu do pozostałych zachowują ciepło lub zimno, dlatego że są świetnie izolowane, co sprawia, że trzymają ciepło lub zimno przez wiele czasu. Dodatkowo mają solidną konstrukcję i są odporne na upadki. Minusem kubka stalowego jest jego waga, bo jest on cięższy niż pozostałe.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W aucie musimy mocno uważać, dlatego termiczny kubek najlepszy do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny i świetnie trzyma ciepło lub zimno. Kubki porcelanowe, szklane albo plastikowe są za bardzo podatne na zniszczenia, żeby nadawały się do auta. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te wykonane ze stali lub z tritanu. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe i długo zachowują ciepło lub zimno napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty zwykle kierujemy się ładnym wyglądem, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Szklane kubki mają swój charakter, natomiast ceramiczne kubki dużą ilość pięknych wzorów i kolorów. Choć kubki plastikowe termiczne również charakteryzują się obszernym wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Stanley

Komentarze są wyłączone.