Kubki termiczne idealny na każdą okazję

Termiczny kubek najlepszy dla Ciebie
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Natryskowe ocieplanie stropu pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Kubek termiczny dla każdego

O termicznych kubkach myślimy zazwyczaj w czasie zimowo-jesiennym, gdy chcemy nosić ciepłą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, czy na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Zapominamy , że termokubki nie tylko utrzymują gorąco, ale także sprawdzają się do zabierania ze sobą chłodnego napoju gdy jest gorąco. Jaki kubek termiczny będzie dla Ciebie? To zależy , czy szukasz kubka na co dzień do stosowania, czy bardziej głowisz się nad termosami turystycznymi. Doskonały termiczny kubek na długo zachowa goraco herbaty czy kawy i chłód napoju. Z uwagi na to z kubka termicznego można korzystać cały czas, zwłaszcza że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, dlatego będzie dobry w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając termiczny kubek?

Jeżeli podejmujemy zakup kubka termicznego, warto w pierwszej kolejności przemyśleć kilka istotnych elementów. Przede wszystkim najbardziej ważny jest materiał jego wykonania. W ten sposób ocenimy jego zastosowanie oraz możliwość zachowania zimna albo ciepła. Drugim składnikiem jest pokrywka termicznego kubka. Powinna być nie tylko szczelna, aby utrzymywać temperaturę w środku na porządanym stopniu, ale także gwarantować wygodny sposób otwierania i picia. Należy również dopasować kształt kubka termicznego oraz jego objętość. Termiczne kubki o niskiej pojemności nie będą dobre na wielogodzinnych podróżach, z tego powodu w tym zakresie lepiej dopasować wielkość kubka termicznego do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma również znaczenie pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by miał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni albo nawet w rękawiczce. Dodatkowo musi być stabilny, a gdy chcemy używać go w samochodzie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny idealny do biura, do pracy

Kubki termiczne przważnie kupujemy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich są wykonane, niemal każdy z nich będzie dobry do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy lepiej jednak dopasować od specyfiki pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie kubki termiczne, jakie gwarantują dłuższy czas zachowania zimna lub ciepła. Możemy zdecydować się na piękny termiczny ceramiczny kubek, wygodny szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je dostać w różnych kolorach i wzorach, to na dodatek są wygodne, lekkie oraz nie chłoną zapachów. Czasami do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć one słabiej utrzymują ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie najlepszy dla kierowcy albo dla pracownika budowy. Chociaż dlatego, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej trwały na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być zdecydowanie wygodny, lekki, szczelny oraz bezpieczny. Z tego powodu zwykle kupowanymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo niedrogie, znajdziemy wśród nich dużo wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Łatwo zmieszczą się do plecaka oraz będą łatwe w użytku. I choć krócej zatrzymują zimno lub ciepło oraz stosunkowo są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Przy zniszczeniu nie potłuką się jak np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny dobry na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się także na spacer, kiedy potrzebujemy wygodnego kubka termicznego, ale nie zależy nam na wielogodzinnym utrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak dłuższe zachowanie ciepła lub zimna jest ważne, lepiej zdecydować się na termiczny kubek z tritanu. Są one łatwe w noszeniu, wygodne, a dodatkowo nie zawierają związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są nieco droższe i da się je porysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki zda egzamin w czasie wycieczki?

Planując wycieczkę przede wszystkim chcemy, żeby termiczny kubek jak najdłużej zatrzymywał temperaturę napoju w środku. Z uwagi na to najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę okazuje się stalowy kubek. Tego typu termiczne kubki najlepiej wśród innych zatrzymują temperaturę, ponieważ są świetnie izolowane, co sprawia, że utrzymują ciepło lub zimno przez wiele godzin. Dodatkowo mają trwałą konstrukcję i są niewzruszone na uszkodzenia. Wadą stalowego kubka termicznego jest jego masa, dlatego że jest on cięższy od pozostałych.

Kubek termiczny najlepszy do samochodu

W aucie powinniśmy mocno uważać, dlatego termiczny kubek najlepszy do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz świetnie trzyma ciepło lub zimno. Termiczne kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są zbyt nieodporne na uszkodzenia, żeby nadawały się do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te wykonane tritanu lub ze stali. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe oraz świetnie zatrzymują temperaturę napoju.

Jak wybrać termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty zwykle myślimy nad ładnym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane mają swój wyjątkowy charakter, z kolei ceramiczne kubki wielką ilość ładnych wzorów i kolorów. Choć kubki plastikowe również cechują się obszernym wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Stanley

Komentarze są wyłączone.