Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
29 marca, 2017
Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
2 kwietnia, 2017
dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości

dekoracje ślubne toruń dekoracje na wesele dekoracje na uroczystości

Od kiedy istnieją wycinanki z papieru?

Czym są wycinanki? Bez dwóch zdań zna je oczywiście każdy z nas! Często cięcie różnych układów z kolorowego papieru, czasopism albo kartonu definiuje się jako „umiejętność niszczenia papieru”. Mówiąc w skrócie wycinanka pochodzi z obcięcia pokaźniejszej ilości kolorowego papieru w taki sposób, ażeby reszta uchowała się w jednym kawałku. Nie tylko dzieci uwielbiają przesiadywać przy stoliku oraz wycinać rozmaite wzory, natomiast następnie przyklejać je na ściany czy wieszać w kuchni. Czy na ślubie papierowe wycinanki mogą być ciekawym dodatkiem? Czy mają szansę pełnić funkcję oryginalnej, atrakcyjnej dla oka ozdoby? Oczywiście mogą, jednak koniecznie muszą być skonstruowane niezwykle precyzyjnie. Należy używać tylko niezmiernie ostrych narzędzi, przykładowo nożyc albo skalpeli. W ubiegłych czasach posiłkowano się nożycami do strzyżenia owiec, bowiem były niesamowicie ostre.

Historia barwnych wycinanek, z jakich obecnie tworzy się czarujące dekoracje ślubne, były niesamowicie popularne w Chinach (bo to właśnie tam wymyślono papier). Z fantastycznych, żywych wycinanek projektowano błyskotki do włosów dla niewiast z dynastii Tang. Z kolei na chińskich wioskach, gdy kończyły się zbiory, kobiety zasiadały solidarnie do stolika i wytwarzały wówczas fantazyjne wycinanki z pięknego papieru. Każda młoda dziewczyna musiała nauczyć się kilku metod przycinania schematów, ponieważ przed ślubem były badane jej predyspozycje. Meksyk był następnym krajem, w którym wycinanki papierowe cieszyły się znaczną sławą. Wycinano oryginalne wzory z bibuły i następnie zawieszano je na sznurkach na ulicy. Bardzo często realizowano to z okazji ożenku, chrztu potomka bądź innych świąt kościelnych. Ozdobione miasteczko musiało wtedy prezentować się fantastycznie!

W Polsce wycinanki można zauważyć w sztuce folklorystycznej, konsumpcyjnej i modzie. Coraz częściej młodzi ludzie stawiają się na samodzielnie wytwarzane karteczki dla przyszłych gości, motywy dekoracyjne w Kościele, numery weselnych stolików oraz różne inne dekoracje weselne. Wycinanki na kilkudziesięciu weselach bynajmniej nie są jedynie niewiele znaczącym tłem, lecz zazwyczaj stanowią główny motyw. Na przykład w trakcie świąt Wielkiej Nocy rządzą barwne wycinanki z ornamentami roślinnymi. oraz zwierzęcymi.

Piękne dekoracje ślubne z papieru

Istnieje sporo metod przygotowywania wycinanek z pięknego papieru, jednakże do najbardziej modnych zaliczają się te tworzone ręcznie oraz przy użyciu lasera. Pierwsze są wyjątkowo drogie, ponieważ każda oddzielna wycinanka jest wykonywana na wyjątkowe zamówienie. Bardzo dużo czasu trwa opracowanie modelu, a w następnej kolejności skonstruowanie kilku takich samych egzemplarzy. Wycinanki laserowe są o wiele tańsze, ale krótko mówiąc nie mają – jak to się zazwyczaj powtarza – „duszy”. Na ślub z całą pewnością dobrze jest dobrać kosztowniejszą alternatywę, jeśli zależy nam na dopieszczeniu każdego detalu.

Rewelacyjnym zamysłem są karteczki z życzeniami. Przydadzą się nie tylko na ślub, lecz również na różne okoliczności, przykładowo narodziny potomka, Dzień Matki, Boże Narodzenie albo Walentynki. Na takiej kartce mamy możliwość umieścić osobiście skomponowany wiersz i autografy członków rodziny. Te panny młode, które są naprawdę odważne, powinny wytworzyć biżuterię z papieru, m in. kolczyki. Szczególnie, że schematycznie każda kobieta na ślubnym kobiercu ma ubrane cenne błyskotki. Wcale nie chodzi tutaj o oszczędzanie, ale o zwrócenie uwagi wszystkich przybyłych gości w niepowtarzalny sposób. Przygotowanie tych dekoracji ślubnych możemy zlecić osobie, która doskonale sobie z tym poradzi.

A jeśli nie chcemy papierowych dekoracji ślubnych?

Ślub jest unikalnym widowiskiem, dlatego ozdoby weselne muszą być znakomicie dobrane do kanonu, w jakim będzie się ono odbywało. W bieżącym roku dużo osób decyduje się na wesele w charakterze „fabrycznym” bądź w stylu „trochę tego, trochę tamtego” Pierwszy wymieniony styl opiera się na wykorzystaniu „fragmentów przemysłowych”, zaś zazwyczaj sama uroczystość ma miejsce w wydzierżawionym składzie albo starszej manufakturze. Z kolei drugi jest kierunkiem „luźnym”, w którym dominują wątki roślinne oraz iluzoryczny nieporządek. Stylowe imprezy, na których goście przyodziani są w wytworne garnitury oraz sukienki, niespiesznie dobiegają końca. Dziś wygrywają prawdziwe amarylisy we włosach, girlandy z lampionami powieszone w wielu miejscach na sali, ciasta weselne stworzone w stylu renesansowym oraz przebrania dla przybyłych gości rodem z maskarad. Wszystko tak naprawdę jest uzależnione od naszej inwencji oraz… wytrawnego realizatora wesel. Dekoracje weselne muszą olśniewać, ale mówiąc w skrócie nie taki, który zupełnie „zamaskuje” parę młodą. Przed tak niezwykłym dniem musimy dokładnie rozważyć, czy wszystko jest dopracowane. Wymyślenia elementów zdobniczych krótko mówiąc nie można odkładać na ostatnią chwilę.

Jeśli jesteś zaciekawiona przygotowywaniem niezwykłych ozdób lub chcesz wynająć scenografa na własny ślub, wejdź w odnośnik obok – www.dekoracje-slubne-torun.pl – a z całą pewnością odszukasz wszystkie praktyczne informacje.

Komentarze są wyłączone.