Paintball laserowy – alternatywa dla klasyki

Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED – co warto wiedzieć?
18 grudnia, 2017
Ocieplanie pianką PUR drewna
Ocieplanie pianką PUR – uniwersalne zastosowanie
27 grudnia, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

Dzisiaj ludzie regularnie poszukują niebanalnej rozrywki. Nie starcza nam już zwykłe umówienie się na drinka, czy na imprezę. Jednym z niebanalnych pomysłów na interesującą wspólną rozrywkę grupy pracowniczej lub wypad z paczką znajomych stał się paintball. Niektórzy entuzjaści tej lubiącej adrenalinę walki skręcili w kierunku jakim jest laser tag – często zwany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

Paintball laserowy a zwykły

 

7 lat temu zaczęły wypływać artykuły opowiadających o rosnącej renomy paintballa laserowego. Przeanalizujemy teraz, jakie widzimy niebagatelne dysproporcje między obiema stylami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Przede wszystkim – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa tradycyjnej amunicji, którą spotkamy w popularniejszej odmianie paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort nie występuje. Natrafimy z pewnością na opinię – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, ale niezależnie od tego – celowanie przy pomocy wiązki światła ma swoje widoczne atuty.

Bezpieczeństwo laser tagu tyczy się tak pojedynkujących się jak i zgromadzonych. Nie należy dostarczyć szczególnych form zabezpieczenia terenu, a samej batalii może towarzyszyć grupa kibiców, usytuowana bardzo blisko centrum wydarzeń.

Zastanówmy się teraz – co ze światłem, które emituje broń, służąca do walki przy laser tagu. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, całkowicie przyjaznej dla oczu. Dzięki temu uczestnicy oraz zasiadający na widowni zyskują swobodę.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich trzeba wyróżnić sprawę dotyczącą ubioru. Porównując znów do zwykłej wersji paintballa, adrenalina i świetna zabawa idą w parze z obligatoryjnymi zabezpieczeniami i mundurami stylizowanymi na wojskowe. Szczególnie to ostatnie nie jest wygodne, gdy panuje konkretny upał w lipcu czy miesiąc później. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Kombinezon musi być jedynie wygodny i nie ograniczać ruchu, przez to czujemy swobodę oraz luz rywalizacji.

Dzięki temu, iż wiązka światła wygryła tu szerzej znaną amunicję – rozrasta się grono prawdopodobnych amatorów laser tagu. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie jest odpowiedni dla dzieci, a zastosują się do odpowiednich środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – aczkolwiek przeważnie jest zobowiązany pokazać niezbędne specjalne zezwolenie od opiekuna. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną.

 

Paintball laserowy – rozgrywka jak z gier komputerowych

 

Zapewne spory ułamek z Was chociaz raz w życiu zetknęło się z grami FPS jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. W obecnych czasach laser tag sprawia, że tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Jest to możliwe dzięki prowadzeniu dziennika statystyk po rozgrywce. Co bardzo istotne – w rozgrywce paintballu laserowego nie obowiązuje reguła, że po jednym skutecznym ciosie od rywala kończy się wasza przygoda. Brzmi ciekawie, prawda? Jedźmy zatem dalej. Doświadczona firma oferująca grę w paintball laserowy najprawdopodobniej planuje odwzorować broń, używaną przez wojsko z Polski lub zagraniczne. Przykładem może być karabin szturmowy G36, wykorzystywany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Jest oczywistym, że prócz karabinu, zostaniemy wyposażeni w czujniki, które będą informowały o skutecznym strzale lub końcu zabawy. Najlepiej żeby były zakładane na głowę. Wzbogacenie ekwipunku w interesujące rozwiązania, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga szansę ubogacenia gry i poczucia się jak doświadczony zawodnik wcześniej wymienionych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag na ten moment możecie spotkać w paintballu laserowym. Może warto dać szansę?.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

 

Analizowaliśmy już niemało walorów paintballa laserowego. Wszystkie one, w połączeniu z dość niskimi cenami powodują, że ta forma zabawy będzie niezłym planem na przeżycie popołudnia/wieczoru w otoczeniu dobranej braci, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 niezapomniany wieczór kawalerski. Obecnie sama balanga w lokalu może nie wystarczyć, a taka męska batalia zestawi świetną zabawę z właściwą dawką emocji, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Paintball laserowy znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Kolejnym atutem jest to, iż spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Ta forma paintballa jest atrakcyjna dla nauczyciela i uczniów, gdy chcesz zaprezentować ciekawą lekcję WF-u czy urządzić dzieciakom letnisko.

Przestrzegamy – gros spółek z paintballem laserowym ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a ze względu coraz większą renomę laser tagu, trzeba zagwarantować sobie miejsce dużo wcześniej, a gdy godzina zostanie dogadana, powinno się dotarcie odpowiednio wcześniej oraz zapoznanie się z regułami, obowiązującymi na obszarze obiektu proponującego całość gry. Gdy już będziemy przygotowani w 100%, sentymenty zostawiamy przed wejściem i rozpocznie się rywalizacja!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Komentarze są wyłączone.