Malowanie bawialni i sal zabaw – murale przyjazne dzieciom

Kupujesz dom? Sprawdź szczegóły
Kupujemy dom. O tym należy pamiętać
27 listopada, 2017
Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Telebimy i banery LED – co warto wiedzieć?
18 grudnia, 2017
Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Malowanie bawialni i sal zabaw dla dzieci

Szkraby kochają gry. W czasie zabaw nie tylko bezstresowo spędzają chwile, ale też uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Bawialnie to interesujący pomysł na spędzenie wolnych chwil. Są one interesującym zamiennikiem piaskownicy, zwłaszcza podczas pochmurnej aury. Sale zabaw to także miejsca, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy wykreować pomysłowe miejsce do gier dla maluchów, które będzie odpowiednie do wieku i zainteresowań. Dlatego tak kluczowy jest odpowiedni wybór barw oraz motywów wykorzystanych w bawialniach. Ściany można dodatkowo ubarwić dzięki rysunkom i grafikom.

Malowanie bawialni – kolory

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. To jakimi barwami się otaczamy, działa na naszą psychikę. Zielony koi nerwy, natomiast żółty sprzyja pozytywnemu nastawieniu. Biały jest idealnym balansem, podobnie jak wszelkie barwy ziemi. Barwy w świecie brzdąca mają jeszcze większe znaczenie. Mogą one stymulować rozwój dziecka: inspirują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Dlatego tak istotny jest odpowiedni dobór barw i zachowanie harmonii pomiędzy nimi. Należy pamiętać o tym, że to jakich barw używa dziecko gdy maluje albo rysuje, bardzo często przedstawia jego stan emocjonalny. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – postaci z bajek czy zwierzątka, na co postawisz?

Salę zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Ciekawe murale zazwyczaj spotykane są w żłobkach, świetlicach czy w szkołach podstawowych. W tego typu urozmaicenia inwestują także ośrodki zajmujące się zajęciami pozalekcyjnymi dla maluchów. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Jest w czym wybierać. Warto podpytać dzieci co według nich powinno znaleźć się na ścianach, z pewnością będą to najpopularniejsze bajki. Pomysłów co roku dostarcza Disney i Pixar. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: myszka Miki, Aladyn, czy Królewna Śnieżka.

Dobrym patentem na dekorację bawialni jest też wykorzystanie przewodniego motywu. Zawsze sprawdza się las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim rysunkom nie tylko udekorujemy ściany, ale także pobudzimy pomysłowość szkraba. Malunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na rysunkach, warto dostosować do wieku dzieci, które w sali będą przebywać. Do każdej grupy wiekowej dedykowane są inne bajki. Neutralne, zwierzęce, czy roślinne tematy będą pasować do każdego dziecka.

Malowanie bawialni – kompozycja

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Jeśli wybierzemy jako temat dominujący projektu na przykład: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Warto trochę pomarzyć i choć na chwilę wcielić się w dziecko. Kreatywnych rozwiązań jest naprawdę wiele. Artystyczne obrazy dla dzieci pozwalają spełnić dziecięce marzenia. Kreatywność dzieci jest nieograniczona. Warto to z nimi przedyskutować.

Malowanie bawialni – farba farbie nierówna

Miejsce dedykowane dzieciom musi odpowiadać maluchom, ale także nie może im szkodzić. Dotyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też artystycznych murali dedykowanych dzieciom. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Jakość powinna być potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. W takiej sytuacji sprawdzają się między innymi farby rozcieńczane wodą. Pamiętać musimy o tym, iż pośród maluchów są także alergicy. Dlatego tak istotny jest wybór bezpiecznych farb.

Korzyści

Wykorzystanie muralu jako dekoracji wszystkich sal bawialni to świetny pomysł na zaistnienie na tle konkurencji, a teraz ma to kluczowe znacznie. Maluchy zapamiętają interesujące rysunki,a to będzie miało wpływ na decyzję rodziców. Przemyślaną dekoracją ścian można wizualnie wpłynąć na postrzeganie sali, czy ukryć jej braki. Artyści znają się na swoim fachu, tworzą wspaniałe murale, które podobają się dużym i małym.

Artystyczne malowanie sal zabaw staje się coraz popularniejsze. Liczni absolwenci zajmujący się sztukami pięknymi zachęca do skorzystania ze swoich usług. Zadaniem tego typu dekoracji jest zaciekawienie dzieci i sprawienie im przyjemności. Na tego typu instalację można zdecydować się także w domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Dekorowanie ścian bohaterami z bajek i kreskówek ważne jest także w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Wystarczy naprawdę niewiele, aby umilić czas dzieciom i sprawić , żeby się uśmiechały.

Malowanie bawialni w atrakcyjnych cenach —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Komentarze są wyłączone.