Kursy pływania niemowląt

Dobry Dentysta Toruń klinika stomatologii estetycznej w Toruniu
Dentysta Toruń – Leczenie i profilaktyka
29 stycznia, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień
15 lutego, 2019
Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

W ostatnim czasie nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej popularna. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również fantastyczna możliwość spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla małych dzieci jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas oczywiste, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. Właśnie dlatego zaczęły pojawiać się specjalne szkółki z wykwalifikowanymi trenerami, które umożliwiają naukę pływania dla najmniejszych. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych pociech, pokazują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój malców. Same maluszki cudownie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich miłym przeżyciem. Jest to również idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Takie spotkanie trwa w okolicach pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest odpowiednio przystosowana. Niemowlak może uczestniczyć w takich zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj zanika już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do nauki pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą ogromny stres, zarówno dla opiekuna jak i maluszka. Dlatego ważne jest, aby się dobrze przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun również bierze czynny udział w zajęciach. Wymagany jest prysznic przed wejściem, w końcu chodzi tu o zdrowie dzieci. Pamiętajmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują w trakcie pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie histerii nie należy uciekać do domu. Każdy maluch musi się oswoić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu był zadowolony. Szkółka jest ogromną ilością ilością nowych bodźców, są to nowi ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno duży krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają dodatkowych zajęć, szczególnie tych, podczas których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to odpowiednie zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Pływanie jest w stanie pohamować przejawy agresji i wyciszyć podopiecznego. Dzieci chodząc na basen uczą się pływać i świetnie się bawią, w dodatku mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie jest naturalnym środowiskiem ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią styczność. Przyjemnie jest nie bać się podczas wypoczynku wskoczyć do morza, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też uratować komuś życie, czy zdobyć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk chodzenia na basen będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Być może przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają dużo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia umożliwiają też zawieranie znajomości. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać towarzysza na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, zdrowej rywalizacji. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Niemowlaki zauważą, że dobra zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą chętnie z niego wyjść, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, słuchaniem poleceń a także koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma tylko dobrych stron. Pociechy są narażone na podtopienia. Przy złym wyborze instruktora, zajęcia nie dostarczą oczekiwanej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego pływaka. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Szkoła pływania Logafit

Komentarze są wyłączone.