Impreza wszechczasów – zaproszenia, jadłospis i DJ

kancelaria notarialna Toruń notariusz poświadczanie dokumentów
Z czym warto iść do notariusza?
7 kwietnia, 2017
Adwokat Kancelaria Adwokacka Toruń Alimenty
Kiedy trzeba płacić alimenty? Pomoc profesjonalnego adwokata
8 kwietnia, 2017
zawodowy dj dj łódź dj na uroczystości i zabawy

zawodowy dj dj łódź dj na uroczystości i zabawy

Jak zorganizować wystrzałową imprezę?

Wszyscy dobrze wiemy, że wyśmienite imprezy to te, które ogólnie rzecz ujmując nie są przygotowane „od A do Z” – a mianowicie mnóstwo rzeczy po prostu ma miejsce spontanicznie. Niekiedy jest tak, iż im bardziej jesteśmy na „nie” oraz nie chcemy wychodzić do znajomych, wtedy impreza jest tym bardziej atrakcyjna. A w przypadku kiedy wszystko staramy się zaplanować tydzień wcześniej (dziewczyny fundują sobie zwykle „odlotowe” ciuchy z tej okazji oraz dostosowują make up), wówczas potańcówka okazuje się śmiertelnie nudna oraz zamierzamy błyskawicznie z niej wyjść. Osoba, która jest pomysłodawcą nie jest w stanie całkowicie przewidzieć wszystkich wydarzeń, może wyłącznie zasugerować pewne ramy, przykładowo że o godzinie 12.00 w Sylwestra wszyscy będą popijać szampana na zewnątrz i obserwować fajerwerki. Jego centralnym przeznaczeniem jest jednakże to, aby niczego zaproszonym osobom nie zabrakło. Trafnym konceptem jest stworzenie optymalnej ramy muzycznej, przykładowo na zabawie będzie grał słynny DJ.

Jak powinny wyglądać zaproszenia?

Zrealizowanie imprezy ogólnie rzecz ujmując nie bazuje ledwie na zaproszeniu kolegów i koleżanek sms-em oraz wystawieniu napojów alkoholowych na ławie. Właśnie – jeśli chodzi o zawiadomienia. Przekazywanie lapidarnych sms-ów w formie: „w weekend prywatka, jesteś zaproszony”, „w sobotę spotykamy się u mnie, potańcówka do białego rana” bądź „wpadnij, urodziny u mnie”, jest troszkę pospolite. Ciekawym konceptem jest wówczas opracowanie zaproszeń oraz własnoręczne ich uzupełnienie, albo przesłanie informacji, lecz o troszeczkę odmiennym charakterze, dla przykładu:

„W związku z niezliczonymi wnioskami obywateli, monarcha wszystkich włości król Bogusław I, jako iż jest przywódcą dobrym, nakłania na kultową biesiadę pod „Chudym Smalcem”, kiedy tylko w sobotę Słońce schowa się za widnokręgiem. Przykładnie należy posiadać osobne odzienie i obfitą dozę dobrego humoru. Na biesiadzie konstruowaniem melodii zajmie się wspaniały DJ, a kolacja skończy się wtedy, kiedy wszyscy przybyli goście zapadną w błogi sen lub nawrócą do swych domów.”

Wyszło bardziej zachęcająco, prawda? Na sto procent więcej przyjaciół zawita na dyskotekę po przyjęciu tej wiadomości. Trzeba wspomnieć, aby nie była zbyt efekciarska – musi obowiązkowo mieścić korzystną dozę powagi i humoru. Jakich błędów należy unikać? Powyższy sms bądź zawiadomienie w formie kartki nie może nikogo obrazić. Podarujmy sobie określanie przyjaciela niezbyt pozytywną ksywą (choćby jeśli na konkretną osobę w ten sposób mówią inni), spisywanie cudzych cech temperamentu (w szczególności ujemnych) i innych równorzędnych rzeczy.

Jeśli drukujemy zaproszenia, wówczas mówiąc w skrócie nie muszą one mieć formy ładnej karteczki zapełnionej tekstem. W ogóle nie muszą to być dodatkowo kartki zakupione w sklepiku z artykułami papierniczymi albo w sieci. Niebanalnym zamysłem jest samodzielne przygotowanie graficzne zawiadomień, np. w postaci zamkniętej księgi rodem z XIV wieku. Wszystko jest uzależnione oczywiście od rodzaju zabawy, m in. czy przybyli goście będą mieli jakieś stroje.

Jakie przekąski, alkohole i dania powinny pojawić się na imprezie?

I tutaj daje o sobie znać kluczowy, i jednocześnie najprawdopodobniej najistotniejszy motyw: czy któryś z gości posiada reakcję alergiczną lub nietolerancję na któreś składniki? Jakie są tendencje kucharskie przybyłych gości? Czy chcą bawić się na działce przy grillu czy zjadać luksusowe posiłki restauracyjne? Na świetnej zabawie alkohol w ogóle nie „zakryje” wyśmienitego jedzenia, inaczej mówiąc, że dania muszą obowiązkowo zajmować podstawowe miejsce, natomiast nie wino czy cytrynówka. Każdy bardzo dobrze wie, iż wcale nie wolno pić na tzw. „goły żołądek”. Nim uczestnicy zaczną pić świetnej klasy napoje alkoholowe, powinni trochę przełknąć. Menu powinno być przystosowane preferencji smakowych, m in. jeśli znajoma z tego samego roku ma alergię na karotkę, wówczas rewelacyjnie by było, jeśliby na ławie zostały postawione dania bez tego warzywa. W przypadku kiedy znajomy ze szkoły posiada kłopot z nietolerancją zbóż oraz laktozy, wówczas dobrze jest ugotować co najmniej 2 potrawy jedynie dla niego. W przeciwnym razie będzie siedział przy pachnących potrawach i w ogóle nie jadł, albo przyniesie własne dania, a na to ogólnie rzecz ujmując nie powinien pozwalać żaden realizator imprezy (jeżeli troszczy się o to, żeby wszyscy uczestnicy dobrze się bawili). Koszty zabawy mamy szansę oczywiście rozdzielić na wszystkich gości – wraz z wydatkami na wynajęcie DJ-a. Każdy z nich dostarczy zwyczajnie ze sobą alkohol i wcześniej omówione posiłki. Musimy jednak sprawdzać, żeby mówiąc w skrócie nie pojawiło się kilkanaście butelek z wódką i jedno wino (bądź na odwrót). A to co każdy gość zapewnia na imprezie trzeba ustanowić na starcie.

Jeżeli chcesz wynająć na swoją dyskotekę kogoś, kto będzie odpowiedzialny za dobrą muzykę, to wejdź w link po prawej stronie – DJ łódź – a znajdziesz pod nim ciekawe informacje.

Komentarze są wyłączone.