Poszukiwany rzetelny i skuteczny adwokat w sprawie alimentów

filmy promocyjne z drona filmowanie dronem filmy reklamowe z drona toruń
Kompleksowe usługi filmowania z powietrza
21 kwietnia, 2017
pozycjonowanie stron www pozycjonowanie sklepów online pozycjonowanie toruń
Pozycjonowanie stron internetowych – pierwsze kroki
26 kwietnia, 2017
prawnik toruń adwokat toruń odzyskiwanie alimentów na dziecko

prawnik toruń adwokat toruń odzyskiwanie alimentów na dziecko

W jaki sposób można odzyskać alimenty?

W przypadku kiedy od niemal trzech miesięcy na rachunku rozliczeniowym w ogóle nie zostały uwzględnione alimenty na syna, powinniśmy podjąć stosowne kroki, by je znowu dostać. Niestety regularnie różne okoliczności odkrywają jak jest to pracochłonne oraz ile możemy równocześnie stracić nerwów. W przypadku zatwierdzenia ugody fundusze powinny zawsze przychodzić regularnie. Aczkolwiek w wypadku wyroku – nie za każdym razem tak się dzieje. Natychmiast po uprawomocnieniu wyroku byli małżonkowie niejednokrotnie nie pragną ze sobą mieć żadnego kontaktu, a bywa też tak, iż któreś z nich zmienia miejsce pobytu, przykładowo wyjeżdża z kraju. Odczuwają to bardzo oboje oraz malutkie dziecko, jakie musi koniecznie mieć zapewnione właściwe warunki bytowania. Alimenty nie są „zbytkiem”, za pomocą którego mamy szansę zaspokajać subiektywne kaprysy. Są przekazane oczywiście dla dziecka. To niepełnoletnie dziecko jest faktycznym odbiorcą tychże środków pieniężnych nawet wtedy, kiedy samodzielnie nimi nie dysponuje. W jaki sposób coś wskórać w sytuacji, kiedy przez trzy miesiące zostało zaksięgowanych kilka groszy z racji alimentów na syna?

Najpierw trzeba umówić się z byłym małżonkiem, nawet jeżeli jest to ogromnie trudne. Rozstrzygnięcie okoliczności natychmiastowo gwarantuje szansę obrania dalszej koncepcji. Jeżeli to absolutnie nie wpływa na sprawę, stykamy się z brutalnością czy brakiem reakcji, możemy wynająć profesjonalnego adwokata, jaki „zaopiekuje się” naszą sytuacją od początku do końca. Musi to być serdeczna osoba, czyli taka która wstawi się za nami, będzie wspomagać o każdej porze dnia i nocy oraz wyłoży wszelkie przeszkody prawne.

Pierwsza opcja – komornik

Jesteśmy w stanie dowolnie wyselekcjonować komornika, u którego zostawimy zawiadomienie. Powinniśmy sugerować się miejscem kancelarii i ilością petentów, których wykonawca musi obligatoryjnie obsłużyć w tzw. „rewirze”. O niuanse mamy możliwość zapytać swojego prawnika, który sprawdzi, jakie pracownie będą mogły produktywnie podjąć się pochwycenia dóbr… oraz są niedaleko dłużnika. Dobrze jest napisać wszelakie wiadomości, jakie mamy o ówczesnym mężu – numery rachunków bankowych, polisy na życie, obligacje, miejsce pobytu, NIP oraz wiadomości mówiące o stanie prywatnych nieruchomości. Inaczej mówiąc, jeśli dokładnie wiemy, iż były partner posiada konkretny majątek (bardzo często ten troskliwie kamuflowany), wolno nam wszystko zgłosić.

Bezowocna egzekucja nie jest zgodna z tym, iż absolutnie nie mamy już najmniejszych perspektyw na odebranie należnych środków pieniężnych. W przypadku, kiedy urzeczywistniamy kryteria dochodowe, jesteśmy w stanie starać się o zasoby z Funduszu Alimentacyjnego. Egzekucja nieefektywna to inaczej mówiąc nieprzyjęcie alimentów na córkę przez dwa miesiące. „Z urzędu” będą przedsięwzięte konkretne działania wobec trasata. Na początku były mąż zostanie powołany na potrzeby sprostowania sprawy. Musi precyzyjnie opisać swoją sytuację osobistą oraz majątkową, przykładowo motywy niewypłacania alimentów. Co więcej będzie od niego wymagane przedstawienie zaświadczenia majątkowego.

Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, kiedy były partner nie ma żadnych funduszy z tytułu zatrudnienia bądź nieskutecznie poszukuje pracy, musi obowiązkowo zarejestrować się jako niezatrudniony w Urzędzie Pracy. Musi także uznać propozycję zatrudnienia, ponieważ w innej sytuacji zostanie uznany za „migającego się od przymusu alimentacyjnego”. Skoro utrzymuje firmę, która daje same straty, także musi wpisać się na listę do urzędu, jednakże teraz już jako „osoba poszukująca pracy”. Jeśli dłużnik spełnia wszelkie wspomniane czynności (a więc „współpracuje”), nie można zupełnie nic więcej zrobić. Nawet, kiedy funduszy nadal nie ma. Właściwe procedury wdraża się wtedy, kiedy przez minione 6 miesięcy nie spłacił on więcej niż 50% alimentów.

W jakich sytuacjach dłużnik jest ścigany?

Kiedy dłużnik niezmiennie wstrzymuje się od płacenia alimentów na syna, w końcu jest dłużnikiem poszukiwany przez Policję. W niniejszej sytuacji należy złożyć kwestionariusz o ściganie za oszustwo z art. 209 paragrafu 1 Kodeksu karnego. Chodzi tutaj najzwyczajniej w świecie o „nieprzerwaną niealimentację”, mianowicie okoliczności, gdzie były małżonek nie chce wypłacać, alimentów, bo „nie jest w humorze” i nie ma przy tym żadnych racjonalnych motywów (szczegóły musi objaśnić nam nasz prawnik). Ponadto można złożyć żądanie do starosty, żeby zarekwirowano prawo jazdy takiemu „sprawcy” oraz wprowadzono go do biura informacji gospodarczej. Nie będzie miał szansy otrzymać w ogóle pożyczki z banku, oprócz znanych chwilówek bez BIK, BIG, ZUS, US…

Skoro dokładnie wiemy, iż dłużnik na pewno miał majątek, natomiast wręczył go któremuś członkowi rodziny, wówczas jesteśmy w stanie oddać odpowiedni pozew: skargę pauliańską (o której traktuje kodeks cywilny) czy zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa, które ma za cel hamować zaspokojenie żądań wierzycieli. Wolno też wnioskować o „alimenty od dziadków”, kiedy on nie jest ani trochę w stanie ich dawać.

Jeśli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w odnośnik po prawej stronie – Adwokat Toruń

Komentarze są wyłączone.