Adwokat – zawód pełny pasji

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Kim jest notariusz?
21 marca, 2017
Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowane – zostań zawodowym kierowcą
23 marca, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń

Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń

Wielu uczniów zapytanych o to w jakim zawodzie chcą pracować jak dorosną, od razu odpowiada – adwokat. Podobnie jest z młodzieżą 18 lat. Młode osoby śledząc nie zawsze zgodne z rzeczywistością seriale, zachwycają się codziennością prawników. Funkcja ta niesie za sobą za równo korzyści jak i oczywiste wady. Na pewno praca w instytucjach prawnych daje dużo satysfakcji nie tylko zawodowej, ale także pieniężnej. Zatrudnieni w kancelariach adwokackich nie narzekają na rutynę, to trzeba przyznać na samym wstępie. Jednak czy taki zawód jest dla Ciebie odpowiedni?

Stojąc na progu dorosłości nie wiesz jeszcze co chcesz robić przez resztę życia. Zapewne nie masz nawet pomysłu co będziesz robić w następnym miesiącu, a co dopiero w tak odległym czasie jak 10 kolejnych lat. Nie przejmuj się, nie jesteś jedyny. Wiele osób zdając egzamin maturalny ma znaczący kłopot z wyborem ścieżki edukacji zawodowej. Z jednej strony przyciągają nas dobrze płatne zawody, ale z drugiej nie chcemy stracić swoich zainteresowań z powodu dobrych zarobków. Jeżeli chcesz postawić na pracę w kancelarii prawnej poczytaj ten tekst mówiący o funkcjach adwokata. i struktury sądownictwa polskiego. Mamy nadzieję, że rozważysz wszystkie plusy i minusy, a Twoja decyzja o ścieżce zawodowej będzie oparta dokładną analizą i pewnymi argumentami, które w pracy adwokata są równorzędnie pożądane.

Prawnik – początki nauki

Jeśli jesteś w tym podpunkcie oznacza to, że pierwszy krok w kierunku kariery prawniczej został wykonany. Powinieneś wiedzieć, że czeka Cię dość długa podróż przez 5 lat szkoły wyższej i parę lat aplikacji. Lecz późniejsza kariera w zawodzie adwokata zrekompensuje Ci chwile spędzone na nauce. Zacznijmy jednak od pierwszych czynności. Co potrzebujesz zorganizować na wstępie? Bezsprzecznie wyszukać adekwatną uczelnię. Studia prawnicze proponowane są zarówno przez państwowe, jak i prywatne placówki w systemie dziennym i zaocznym. Najlepiej wybrać szkołę publiczną, gdzie nie musisz płacić za zajęcia. Jeżeli jednak chcesz dorabiać w trakcie studiów musisz wiedzieć, ze na pewnych uniwersytetach połączenie tych dwóch sytuacji może być niemożliwe. Wtedy warto rozważyć studia zaoczne, czyli zajęciach weekendowych lub wieczorowych. Oczywiście są one odpłatne.

Podczas nauki w szkole wyższej będziesz stykał się z taką tematyką jak prawo karne, prawo cywilne, prawo administracyjne, jak i prawo międzynarodowe. Każda z tych gałęzi przygotuje Cię do pełnienia funkcji w instytucjach prawnych. Od Twoich upodobań zależne jest którą z dyscyplin prawnych wybierzesz na własną specjalizację. Pamiętaj lepiej znać się dobrze na 1 rzeczy, niż na kilku średnio. W zawodzie mecenasa to wiedza determinuje przyszły sukces, zatem zadbaj o to żeby podczas studiów rozwijać ją jak najmocniej. Po 5 latach czeka Cię obrona pracy magisterskiej. W sumie Ty określasz temat pracy rozliczeniowej. Sam egzamin magisterski jest dość przyjemny. Prawdziwe zaczynają się po tym etapie, gdy musisz rozstrzygnąć na jaką aplikację chciałbyś się dostać. Możemy wyliczyć sześć najbardziej kluczowych – adwokacką, radcowską, komorniczą, notarialną, prokuratorską i sędziowską. Aplikacja to system praktyki zawodowej dla absolwentów studiów prawniczych. Na początku powinieneś zdać egzamin wstępny, a po przebytej aplikacji musisz zdać egzamin rozliczeniowe, który jest niezwykle trudny. Jednak po pozytywnym wyniku rozpościera się przed Tobą ścieżka do pełnienia funkcji w wybranym zawodzie prawnym.

Na czym polega zawód adwokata?

Po przebyciu aplikacji zdobywasz upoważnienie do uprawiania wskazanego zawodu – sędziego, notariusza, lub też adwokata. Adwokat jest w sumie najbardziej wszechstronną działalnością, bowiem zarówno może świadczyć porady prawne, jak i zastępować swoich Klientów w sądzie. Powiązany jest z dziedziną prawa karnego, jak i prawa cywilnego. Może więc z jednej strony być mecenasem oskarżonego o zbrodnie z kodeksu karnego, jak i zastępcą procesowym osoby zaskarżonej w związku z czynem wymienionym w kodeksie cywilnym. Adwokat może organizować prywatną kancelarię prawną, lub być zatrudniony w innym biurze prawniczym, lub na przykład w instytucji międzynarodowej.

Prawnik to szalenie interesujący i angażujący zawód, w którym zazwyczaj należy zachowywać zimną krew. Z całkowitą pewnością nie jest to praca dla ludzi o słabych nerwach. Jeżeli potrafisz myśleć analitycznie, obserwować wydarzenia z dystansu, łatwo zapamiętujesz fakty i jesteś wyrozumiały w stosunku do drugiego człowieka, przypuszczalnie zawód prawnika jest idealną opcją dla Ciebie.

Jeżeli pragniesz dowiedzieć się więcej o działalności adwokatów, przejdź na stronę rzetelnej kancelarii adwokackiej Ius Cogens z Torunia. W podstronie Blog znajdziesz mnóstwo ciekawych porad prawnych.

Kancelaria prawna Ius Cogens zajmuje się prowadzeniem spraw powiązanych z prawem karnym i cywilnym. Wyborni adwokaci oferują wysokiej klasy doradztwo prawnicze , oraz reprezentację sądową przed wymiarem sprawiedliwości w każdej instancji, instytucjami samorządowymi i urzędami, zawsze tam gdzie króluje litera prawa. Kliknij na ten link i poznaj nowy wymiar usług prawnych: Adwokat

Komentarze są wyłączone.