Adwokat rozwodowy

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Czy zawód księgowej to zawód z przyszłością?
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – oryginalny sposób na usunięcie niepożądanego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Rozwód – Jak wygląda i czy trzeba bać się rozprawy?

Co właściwie będzie odbywało się podczas procesu sądowego? I czy sędzia wymierzy w naszą stronę jedynie niekomfortowe pytania? Jak „usposobić” się do postępowania, ażeby dostać rozwód? Ruszmy od tego, iż aktualnie sprawy w temacie rozwodów niestety nie są rzadkością. Sporo obywateli po jakimś czasie dostrzega swój błąd, jakiego się dopuścili w kwestii wyboru sympatii. W szeregu przypadków małżonek ma innego partnera, nadużywa alkoholu czy innych środków odurzających czy zamęcza psychicznie. W tej okoliczności każdy z nas posiada prawo zdeponować pozew o rozwód oraz wyczekiwać dobrego werdyktu trybunału. Czyhanie na holu przed salą na przygotowanie procesu na pewno jest nadzwyczaj stresujące. Nie ma się jednak czego bać. Trzeba mieć standardową wiedzę w temacie tego, kto oraz o co będzie naprawdę na niej pytał. Jeżeli wiemy, iż samodzielnie właściwie nie damy sobie rady, warto w takiej sytuacji skierować swoje kroki do adwokata rozwodowego, który przede wszystkim pomoże nam uzbierać wszelkie konieczne papiery.

Postępowanie w sprawie rozwodu realizuje zwykle trzech sędziów, z czego zajmujący centralną pozycję jest sędzią przewodniczącym, zaś dwaj na brzegach – to prawnicy ławnicy. Wszystko będzie odbywało się bez udziału publiczności, także z wyjątkiem sądu składającego się z trzech osób, współmałżonków oraz powierników nikogo więcej wcale nie powinno być podczas rozprawy. Bynajmniej nie musimy się zatem niepokoić tym, że przyjaciółka z firmy dowie się zbyt dużo o naszym związku lub o tym, co właściwie stało się w naszej rodzinie. Pozostałymi krokami postępowania są: pytanie partnerów, przesłuchiwanie świadków, przesłuchanie stron oraz definitywnie – opublikowanie orzeczenia.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej sędzia zawsze zapoczątkowuje od zadawania całościowych zapytań. Czy współmałżonkowie prowadzą razem gospodarstwo domowe? (jeśli nie, to od kiedy ma miejsce taka sytuacja); jak prezentuje się sytuacja z dziećmi? (i czy osiągnęły pełnoletność, kto dziś pełni nad nimi opiekę, jeżeli matki czy ojca w owym domu nie ma); czy zawczasu toczyły się względem jednego z współmałżonków sprawy rodzinne? I czy istnieje w ogóle jakakolwiek możliwość na ocalenie związku? Po niniejszych pytaniach sędzia przechodzi do odpytania obserwatorów zdarzeń. Ma możliwość to zrobić na początkowej rozprawie albo dopiero na następnej. Na wstępie wysłuchiwani są krewni strony powodowej, zaś po czym – strony pozwanej. Od ilości obserwatorów zdarzeń uzależniona jest suma rozpraw, zaś każdy z małżonków może zadawać im pytania. Kiedy wszyscy będą już przesłuchani, wówczas sędzia przechodzi do wysłuchania partnerów. Mają możliwość oni opowiedzieć indywidualny scenariusz wydarzeń, odnieść się do tego, co właściwie rzekł któryś z najbliższych albo sam partner.

Kiedy sąd może nie orzec rozwodu?

  • Wówczas, kiedy ucierpiałoby na tym dobro dziecka, głównie młodocianego
  • Byłoby to w rozbieżności z normami współżycia społecznego
  • Rozwodu żąda jedynie winny współmałżonek, m in. ten który dokonał niewierności (drugi współmałżonek musi sformułować zgodę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W wielu postępowaniach potrafi pomóc nam mecenas, głównie jeżeli zmierzamy do tego, by sędzia rozstrzygnął winę jakiejś ze stron za rozpad związku małżeńskiego. Mamy szansę się również do niego udać w takiej sytuacji, gdy: strony posiadały wspólny inwentarz, zaś jedno z nich posiada działalność gospodarczą w fazie ruiny; zamierzamy, by były zasądzone alimenty na drugiego partnera lub na niedorosłe dzieci; zamierzamy posiadać całkowitą zwierzchność rodzicielską lub zamierzamy pozostałej stronie ograniczyć kontakty z dzieckiem; sprawa domaga się osądzenia systemu użytkowania ze wspólnego lokalu, jego podziału albo przyznaniu go jednemu z współmałżonków; powinno się zasądzić rozdział całkowitego majątku. Adwokat potrafi nas poratować nie jedynie w przypadku rozwodu, ale też podczas separacji. Powinniśmy mieć na uwadze, iż rozwód oraz separacją to dwie przeróżne sprawy, które owszem są zbliżone, ale różnią się „wynikami”. Werdykt sądu o rozwodzie przyczynia się do tego, iż małżeństwo przestaje istnieć. W wariancie separacji związek nadal funkcjonuje formalnie. Osoby, które zdecydowały się na separację, z jakichkolwiek powodów właściwie nie pragną zdecydować się na rozwód, m in. jeżeli są bogobojne albo mają na wychowaniu niedorosłe dzieci. Jest również coś wyjątkowego, jak separacja faktyczna, w której mąż oraz żona żyją oddzielnie, czyli nie zamieszkują tego samego mieszkania.

O czym powinniśmy pamiętać?

Obligatoryjnie powinniśmy nosić w teczce wszelkie ślady obciążające przeciwną stronę, jeżeli zależy nam na postanowieniu wyłącznej winy. Mogą to być zdjęcia, sms-y, wiadomości internetowe lub filmiki. Musimy potwierdzić, iż partner, m in. dokonał zdrady lub dalej nadużywa trunku. Jeżeli staniemy przed trybunałem nie posiadając dowolnych dowodów w tej materii (czy nie posiadając świadków) zdobycie rozwodu może przebiegać wyjątkowo mozolnie. Rozstrzygnięcie sądu będzie bazowało na przepytaniu stron oraz świadków wydarzeń. Jeżeli potrzebujesz solidnego pełnomocnika, to wejdź w ów odnośnik – Rozwody

Komentarze są wyłączone.