kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis
Klimatyzatory Bydgoszcz
2 września, 2020
Kredyty toruń pożyczki gotówkowe bez bik na dowód
Pożyczki gotówkowe
2 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym

Szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Aby zostać kierowcą pojazdów uprzywilejowanych potrzeba odpowiednich uprawnień. Według przepisów prawa konieczne jest podstawowe prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, pozwolenie Starosty, a także potwierdzenie ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej niezbędne są wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które potwierdzą zdolność prowadzenia pojazdów. Kompleksowe szkolenie zapewnia zdobycie wszelkich niezbędnych dokumentów. Dla kierowców, którzy zdobyli uprawnienia wcześniej w ofercie znajdują się uzupełniające szkolenia, które rozwinąć osiągnięte kompetencje. Żeby zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jedynym wymaganiem oprócz posiadania tradycyjnego prawa jady danej kategorii jest ukończenie 21 lat. Z kolei badania lekarskie i psychologiczne można wykonać po szkoleniu albo w jego trakcie.

Kto może zapisać się na szkolenie na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane interesuje głównie osoby, które chcą kierować tymi pojazdami w ramach pracy w służbach publicznych. Praca kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z wysokim ryzykiem wypadku. Według kodeksu drogowego są sytuacje, kiedy pojazd uprzywilejowany nie musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zwracać uwagi na sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy czym wymagane jest zachowanie przede wszystkim ostrożności. Ze względu na to osoba kierująca pojazdem uprzywilejowanym musi wykazywać się szybką reakcją, umiejętnościami oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie trudnych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy te, które wysyłają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie. Wśród nich są to pojazdy policji, straży miejskiej, pożarnej czy gminnej. Według przepisów ruchu drogowego to są też pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje kierowców chcących podjąć pracę w Służbie Celnej, Straży Granicznej, Służbie Parku Narodowego i innych służbach bezpieczeństwa. Mając te uprawnienia można też kierować bankowozy oraz pojazdy przewożące wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do pracy w tej formie.

Organizacja i program szkolenia kierowców

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został stworzony tak, aby nauczył kierowcę reagowania na niebezpieczne sytuacje na drodze oraz wyjeżdżania z nich bez kolizji. Stosując techniki ekstremalnej jazdy, kierowca utrzymuje bezpieczeństwo tak swoje, jaki i pasażerów albo innych osób potrzebujących pomocy. Szkolenie prezentuje niebezpieczne sytuacje, gdy niewykluczona jest utrata kontroli nad pojazdem. Na podstawie szkolenia kierowcy ulepszają swoje umiejętności, niezbędnych do bezpiecznego udziału w ruchu drogowym.

Kurs na pojazdy uprzywilejowane dostępne jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla wszystkich kierowców, z kolei szkolenie uzupełniające stworzono dla kierowców, mających już uprawnienia. W skład szkolenia wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz wewnętrzny egzamin. W tematach, które znajdują się w teoretycznych zajęciach są mechanizmy i skutki wypadków drogowych, podstawy psychologiczne transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w niebezpiecznych warunkach. Istotnym elementem jest też przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Z kolei zajęcia praktyczne polegają na ćwiczeniach na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć praktycznych i teoretycznych oraz końcowego egzaminu, skutkuje zdobyciem zaświadczenia, które jest podstawą do odebrania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Otrzymanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po wypełnieniu wszelkich formalności kierowca ma pełne uprawnienia do pracy jako kierowca pojazdów uprzywilejowanych.

Co należy przygotować przed szkoleniem na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych

Każdy kierowca chcący ukończyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi uprzednio ukończyć 21 lat oraz prawo jazdy odpowiedniej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najwygodniejszą formą wpisania się na szkolenie, jest przygotowanie zgłoszeniowego formularza. Wszelkie materiały szkoleniowe i egzaminy gwarantuje ośrodek szkolenia. Także przeprowadzenie badań lekarskich i psychologicznych znajduje się w ofercie.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego jest kompleksowe oraz przekazuje fachową wiedzę, dzięki wyspecjalizowanej kadrze szkoleniowców. Instruktorzy bazują na doświadczeniu i wiedzy, które wytrwale przekazują kursantom. Przygotowany program szkolenia dzięki znakomitej organizacji oraz korzystaniu nowoczesnych technologii i narzędzi uczy kierowców poruszania się w trudnych warunkach. Kształcenie zgodne z aktualnymi normami, świetne warunki nauczania i przygotowana kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane podstawą bezpiecznej jazdy oraz odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym w każdej, nawet najbardziej ekstremalnej sytuacji.

Pojazdy uprzywilejowane kurs

 

Komentarze są wyłączone.