Kurs kierowcy pojazdów uprzywilejowanych

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Gabinet stomatologii estetycznej
30 sierpnia, 2020
Materac do łóżka twardy czy miękki jaki kupić
Wybieramy dobry materac do łóżka
31 sierpnia, 2020

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane

Zostanie kierowcą pojazdów uprzywilejowanych wymaga odpowiednich uprawnień. Zgodnie z przepisami prawa potrzebne jest podstawowe prawo jazdy w odpowiedniej kategorii, zezwolenie Starosty, a także dokument ukończenia szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych. Co więcej niezbędne są pozytywne wyniki badań lekarskich oraz psychologicznych, które poświadczą możliwość kierowania pojazdami. Kompleksowe szkolenie gwarantuje uzyskanie wszystkich potrzebnych dokumentów. Dla osób, które posiadają już uprawnienia wcześniej w ofercie znajdują się szkolenia uzupełniające, które powiększą osiągnięte umiejętności. Żeby zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jedynym wymogiem obok posiadania podstawowego prawa jady danej kategorii jest ukończenie 21 lat. Natomiast lekarskie badania można wykonać po szkoleniu albo w jego trakcie.

Kto może zapisać się na szkolenie na pojazdy uprzywilejowane?

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane przyciąga w głównej mierze osoby, które zamierzają prowadzić te pojazdy w ramach pracy w służbach publicznych. Zawód kierowcy pojazdu uprzywilejowanego łączy się z podniesionym ryzykiem wypadku. Według kodeksu drogowego są sytuacje, kiedy pojazd uprzywilejowany ma prawo nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego. W określonych sytuacjach nie musi zważać na sygnalizację świetlną oraz poziome i pionowe znaki, przy czym wymagane jest zachowanie przede wszystkim ostrożności. Z uwagi na to kierowca musi wykazywać się szybką reakcją, sprawnością oraz opanowaniem. Dzięki temu uniknie niebezpiecznych sytuacji drogowych.

Do pojazdów uprzywilejowanych zaliczamy wszystkie te, które wysyłają błyskowe, niebieskie sygnały świetlne oraz dźwiękowe sygnały o zmiennym tonie. Na przykład są to pojazdy policji, straży pożarnej, miejskiej oraz gminnej. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego są to także pojazdy ratownictwa medycznego, chemicznego albo wodnego. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane zainteresuje kierowców chcących zatrudnić się w Służbie Celnej, Straży Granicznej, i innych służbach bezpieczeństwa. Zdobywając te uprawnienia można także prowadzić bankowozy oraz pojazdy, które przewożą wartości pieniężne. Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane kompleksowo przygotuje kierowcę do zatrudnienia w tej formie.

Program i organizacja szkolenia

Program szkolenia na pojazdy uprzywilejowane został ułożony tak, aby nauczył kierowcę reagowania na ekstremalne sytuacje drogowe oraz wyjeżdżania z nich bez kolizji. Stosując techniki ekstremalnej jazdy, kierowca zachowuje większe bezpieczeństwo na równi swoje, jaki i pasażerów i osób trzecich potrzebujących pomocy. Szkolenie prezentuje niebezpieczne sytuacje, gdy realna jest strata panowania nad pojazdem. Podczas szkolenia kierowcy ulepszają swoje zdolności, potrzebnych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Szkolenie na pojazdy uprzywilejowane oferowane jest w kategoriach A, A2, A1, kat. B, B1, B+E i w kat. C, C1, C+E. Podstawowy kurs przeznaczony jest dla wszystkich kierowców, natomiast szkolenie uzupełniające stworzono dla kierowców, mających już uprawnienia. W szkolenie wchodzą zajęcia praktyczne i teoretyczne oraz wewnętrzny egzamin. W liście tematów, jakie znajdują się w teoretycznych zajęciach są skutki i mechanizmy wypadków drogowych, psychologiczne podstawy transportu uprzywilejowanego oraz kierowanie pojazdem w specjalnych warunkach. Ważnym segmentem jest także przypomnienie przepisów ruchu drogowego. Natomiast praktyczne zajęcia obejmują ćwiczenia na płytach poślizgowych.

Zaliczenie zajęć teoretycznych i praktycznych oraz egzaminu końcowego, skutkuje zdobyciem zaświadczenia, które jest bazą do uzyskania zezwolenia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Pozyskanie zaświadczenia równa się z ukończeniem szkolenia na pojazdy uprzywilejowane. Po dopełnieniu wszystkich formalności kierowca zdobywa uprawnienia do pracy jako kierowca pojazdów uprzywilejowanych.

Przed szkoleniem na pojazdy uprzywilejowane

Kierowca chcący zaliczyć szkolenie na pojazdy uprzywilejowane, musi mieć ukończone 21 lat oraz prawo jazdy tej samej kategorii. Nie ma innych wymagań wstępnych. Najłatwiejszą formą wpisania się na szkolenie, jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Potrzebne szkoleniowe materiały i egzaminy zapewnia ośrodek szkolenia. Także wykonanie badań lekarskich i psychologicznych wlicza się w ofertę.

Szkolenie pojazdu uprzywilejowanego jest kompleksowe oraz dostarcza profesjonalną wiedzę, dzięki rzetelnej kadrze instruktorów. Instruktorzy opierają się na wiedzy, doświadczeniu i własnych umiejętnościach, które wytrwale przekazują kierowcom. Przygotowany program szkolenia dzięki wspaniałej organizacji oraz zastosowaniu nowoczesnych narzędzi i technologii uczy kierowców poruszania się w trudnych warunkach. Edukacja zgodna z przyjętymi normami, doskonałe warunki nauczania i znakomita kadra instruktorów znających techniki jazdy, czyni szkolenie na pojazdy uprzywilejowane bazą bezpiecznej pracy oraz odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym w nawet najtrudniejszej sytuacji.

pojazdy uprzywilejowane szkolenie

Komentarze są wyłączone.