Stomatolog Toruń

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Domy na sprzedaż
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Izolacja termiczna dachu i poddasza
17 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas często podziwiał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że śnieżnobiały uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto dbać o wygląd swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają nawyki żywieniowe. Kawa, herbata, czerwone wino lub papierosy mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania mogą nam pomóc utrzymać zęby w dobrej kondycji. Na kolor naszego uzębienia w dużej mierze wpływają też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie zaawansowana i pozwala nie tylko wybielać ale także zmieniać kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są nieproporcjonalne i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Innowacyjne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech w kilka chwil. Stomatologia estetyczna posiada imponujący wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa materiału cementowego lub porcelanowego nakładana bezpośrednio na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uzębienia jest eliminacja przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeśli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby stworzyć indywidualnie dobrane licówki, stomatolog pobiera wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta wykonuje najpierw symulację uśmiechu- pokazuje ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy przetestować. Dzięki makiecie stomatolog wie, które fragmenty szczęki wymagają poprawy. Dzięki temu będziemy cieszyć się perfekcyjnie dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po idealny uśmiech jeśli wszystko jest dobrze dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych nakładek . Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, licówki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Istnieje kilka rodzajów nakładek na zęby:

  • Kompozytowe- niska cena, wykonane  skomponowane z różnych składników. Ich cena wynosi od 200-400 zł za ząb.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne-są dużo twardsze niż naturalne szkliwo, ich cena jest nieco wyższa, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- sposoby

Wysoki poziom technologii dentystyki estetycznej pozwala nie tylko zmienić kształt zębów. Każdy z nas chce o perfekcyjnie białych zębach. Istnieje sporo metod by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Poniżej najczęstsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Zabieg wybielania przy użyciu lampy rozpoczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest zastosowanie specjalistycznego żelu wybielającego. Specyfik ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Zabieg trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Specjaliści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. Żel wybielające z nakładkami do domowego użytku

Następnym metodą na uzyskanie perfekcyjnie białych zębów jest zainwestowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw nabędziemy w większości gabinetów stomatologicznych razem z instrukcją użycia od profesjonalisty. Najczęściej nakładki nosi się przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa siedem dni. Ile kosztują wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to wersja tańsza niż wybielanie u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy u dentysty.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie rekomendowane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są jaśniejsze i gładsze, dzięki czemu są bardziej odporne przed próchnicą. Piaskowanie zajmuje około 30 minut a jego koszt jest względnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl

Komentarze są wyłączone.