Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozrostu technologii i technik wykorzystywanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest właściwie od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu zabiegów, które usuwają przebarwienia i poprawiają wygląd i kształt zębów, a nawet wypełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, który pojawi się u dentysty, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty już w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jaki będzie ich uśmiech po pełnym leczeniu stomatologicznym. Parę lat temu na ostateczny rezultat musieli czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Obecnie stworzono możliwość sprawdzenia efektu działań dentysty nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy zastosowaniu specjalnego programu nanosi wszelkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz oddziaływanie zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Dodatkowo DSD można zastosować mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do uzyskania wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie zębów, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym celu wybiera zastosowanie implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najmocniejszym i według dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg ciągnął się przez kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów stomatologicznych łączy się sporym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w zaledwie jeden dzień.

Choć i w tym wypadku implant musi zrosnąć się z tkanką kostną, co wymaga trochę czasu, za pomocą nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet dentystyczny ze wszpaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Stomatolodzy opracowali do tego nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą można zaaplikować od razu na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Niesie to ze sobą dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Kiedy już implant stomatologiczny w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, kiedy stomatolog wymienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u dentysty

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia znacznie lepsze efekty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia utworzone na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a do tego eliminuje do 97% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania lampą u dentysty jest bardzo komfortowy i nie zabiera wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dojść do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może swobodnie regulować natężenie światła i tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można polepszyć też przy użyciu protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po zabiegu endodontycznym lub do wstawienia jej na implancie. Zakłada się je głównie ze względu na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które zakłada się bezpośrednio na zęby. Pod licówkami można schować trudne do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się też jako metodę poprawy małych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.