Klinika stomatologiczna Toruń

Skuteczne pozycjonowanie Toruń
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności stomatologów i na rozrostu technologii i technik używanych w leczeniu zębów. Zabiegi stomatologii estetycznej przywracają piękno uśmiechu, a wiele z nich, dostępnych jest właściwie od ręki podczas jednej lub kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które eliminują przebarwienia i korygują wygląd i kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża część pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po ukończonym leczeniu stomatologicznym. Nie tak dawno na ostateczny rezultat musieli czekać aż do końca leczenia i pełnego wygojenia tkanek – w zależności od tego, jakie zabiegi miały być przeprowadzane. Obecnie istnieje możliwość poznania efektu działań stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć rentgenowskich – stomatolog przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i wpływ zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Ponadto DSD można wykonać mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać stomatologowi jakiego efektu oczekuje, a z kolei stomatolog pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą konieczne do osiągnięcia wybranego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku decyduje się na zastosowanie implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, choć implanty są najtrwalszym i zdaniem stomatologów najlepszym wśród protez, cały przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, dlatego że aplikacja implantów zębowych łączy się obszernym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg aplikacji implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant będzie musiał połączyć się z kością, co zabierze czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści opracowali do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można zaaplikować bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwie korzyści. Po pierwsze pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pięknym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant upraszczając jego łączenie z kością. Gdy już implant zęba w pełni zrośnie się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, kiedy stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice stomatologicznej

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, zastosowanie stworzonej do tego lampy zapewnia zdecydowanie widoczniejsze rezultaty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, ponieważ nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty odcień. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a do tego usuwa do 96% bakterii. Dodatkową zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania w klinice dentystycznej jest niezwykle wygodny i nie pożera dużo czasu. Bardzo ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dotrzeć do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może swobodnie regulować siłę światła i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu można poprawić również przy użyciu protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym albo do osadzenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głównej mierze z uwagi na to, że rewelacyjnie imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które aplikuje się na zęby. Dzięki nim można ukryć trudne do wybielenia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się również jako sposób poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy zakryć np. przerwę między zębami (diastemę) albo nadłamany fragment zęba.

 

Wybielanie zębów Toruń

Komentarze są wyłączone.