Gabinet stomatologii estetycznej

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserem diodowym
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Kurs kierowcy pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na zdobytej przez lata wiedzy dentystów oraz na rozwoju tecjnologii i technik wykorzystywanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które eliminują przebarwienia i korygują wygląd zębów, a nawet uzupełniają ewentualne braki. Za sprawą tego każdy pacjent, który przyjdzie do stomatologa, opuszcza gabinet zadowolony nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane i na czym polegają?

Digital Smile Design (DSD)

Wielu pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu zębów. Nie tak dawno na ostateczny rezultat musieli czekać aż do zakończenia leczenia i pełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie stworzono możliwość sprawdzenia rezultatu pracy stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? DSD to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych wprost od pacjenta – to znaczy odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – stomatolog przy użyciu specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dobiera kolory i kształt zębów oraz oddziaływanie zmian na całościowy wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Ponadto Digital Smile Design można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, natomiast stomatolog pokaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do stworzenia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że powinno się wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na estetykę, ale też zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym kierunku decyduje się na zabieg wszczepienia implantu zębowego. Niestety dotąd, choć implanty są najmocniejszym i zdaniem dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, pełen zabieg trwał parę miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów zębowych wiąże się długotrwałym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Choć i w tym zakresie implant będzie musiał zespoić się z kością, co wymaga trochę czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę dentystyczną z pięknym uśmiechem nawet w jeden dzień. Dentyści sporządzili w tym celu nowoczesną odbudowę protetyczną tymczasową, którą da się zaaplikować bezpośrednio na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Gdy już implant dentystyczny całkowicie zespoi się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, kiedy stomatolog zamienia tymczasowe uzupełnienie na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów lampą Beyond w klinice stomatologicznej

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi metodami wybielania zębów, zastosowanie przeznaczone do tego lampy gwarantuje zdecydowanie lepsze efekty przy tylko pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszystkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, ponieważ nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, jaka usuwa przebarwienia, a do tego usuwa do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów klinice stomatologicznej jest bardzo komfortowy i nie zajmuje wiele czasu. Bardzo istotnym elementem jest mobilność lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że stomatolog może bez trudu regulować moc lampy i tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu da się polepszyć również za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem albo do wstawienia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głownej mierze ze względu na to, że bardzo dobrze imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, jakie zakłada się bezpośrednio na zęby. Pod licówkami da się zakrywać niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. przy zebach martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki używa się również jako metodę poprawy drobnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) albo ukruszony fragment zęba.

Stomatolog Toruń

Komentarze są wyłączone.