Jak otworzyć sklep internetowy – procedury techniczne i inne

Okna i drzwi dla Twojego domu
Okna i drzwi – starannie zaplanuj zakup
5 stycznia, 2018
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt i aktywność dla starszych – basen czeka!
12 stycznia, 2018

Dzisiejsze dni to ciągły rozwój kultury konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, wciąż szukają kolejnych rozwiązań i chcą mieć coraz więcej. Nic nie wskazuje na to, że ten trend się szybko odwróci. Nabywanie wytwornych wyrobów to jedno, lecz musimy także zapewnić sobie jeszcze kosmetyki, produkty spożywcze – czyli najzwyczajniej to, co jest nam nieodzowne do funkcjonowania. Gros osób życie spędza w nieustannym biegu i przez to, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Zbawieniem może być sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Każdy z nas łatwy wyliczy wiele modelowych osób, nie mających w ogóle wolnego czasu. Zakupy załatwiają w hipermarkecie raz na dwa tygodnie, aby zaoszczędzić sobie notorycznego wyłażenia po potrzebne zapasy. W XXI wieku przykładowe sieci idą zdecydowanie dalej i oferują takim osobom dostawę towarów do domu.

Powyższa sfera tyczy się głównie ludzi zapracowanych, tkwiących długo w miejscu zatrudnienia. Robi im się źle, jak powinni zrobić chociażby świąteczne zakupy. Pracoholicy skwapliwie sięgają wówczas po e-sklep oraz masowo zamawiają upominki dla bliskich. Tym samym – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, i co widać w analizie – bardzo szeroką.

Znamy już kluczowy powód uruchomienia sklepu internetowego, toteż w tej chwili musimy pomyśleć jak on ma się prezentować. Nie możemy próbować osiągnąć niemożliwego. Jeżeli sklep internetowy ma nam określone zarobki, wówczas startujemy od tak zwanej analizy SWOT. Zbadanie mocnych i gorszych stron, widoków i pułapek to totalna podstawa. Odnosi się to zarówno do naszego sklepu internetowego, jak i otoczenia konkurencyjnego. Należy zbadać jakie parametry produkują, w czym możemy się na jej tle wyróżnić.

Kolejna sprawa to zdefiniowanie grupy odbiorców. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Powołany przez nas e-sklep może być skierowany do Konsumenta ogólnego, który będzie mógł wybierać spośród dużej ilości dziedzin towarów, lecz także dla przykładu przyciągać do sklepu internetowego w głównej mierze Panie, przez szeroką gamę kosmetyków do wyboru. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Uczciwie sprawdźcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnych partnerów w całej Polsce. Być może będzie musieli w pierwszej fazie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Nie wolno zapominać, że stworzenie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • W kwestii otwierania własnej firmy, koniecznie należy zewidencjonować działalność gospodarczą – przygotować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, dopełnić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli Twoja firma już działa, musisz jedynie zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), poprzez dodanie zapisu o handlu w Internecie.

Kolejna istotna kwestia dotyczy produktów. Kiedy już zdecydujemy się czy będzie to coś branżowego, z hermetycznej działki, czy też towary bardziej ogólne, wyrabiane na olbrzymią skalę, koncentrujemy się na starannym wyborze kolportera. Odpowiedzialność, terminowość i zaufanie, to powinna być lista walorów, na którą wypada mieć baczenie. Jest oczywistym, że czynnikiem kluczowym jest również uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Wcale nie musi być tak, że oszczędzając zyskamy, a płacąc więcej z pewnością odniesiemy sukces. Załatwiłeś dystrybutora? W kolejnym kroku trzeba dopracować opisy produktów. Wielu się zastanawia – ale po co mi oryginalne opisy?

Zagłębiamy się w tej chwili w sferę pozycjonowania. Nie wystarczą nam opisy dostarczane przez producentów. Gdy chcemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, wówczas powinniśmy poświęcić czas na zredagowanie oryginalnych opisów – przejrzyste dla Kontrahentów, lecz oprócz tego – uregulowane pod SEO, by dobrze nam znana wyszukiwarka Google oceniła naszą jakość pozytywnie. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – narzędzie wyszukujące oceni Was jako niezbyt atrakcyjnych i nie osiągniemy wysokiej pozycji w rezultatach wyszukiwania. Jeśli chcemy oszczędzić czasu i zyskać dobrą jakość opisów, wówczas warto zatrudnić renomowanego specjalistę od SEO, który przygotuje je za nas.

Sprawy związane z produktami już za nami – pora na zagwarantowanie właściwych systemów płatności. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Niewątpliwie musimy też zapewnić Nabywcom możliwość płatności za pobraniem oraz z góry. Istotnym jest, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie tutaj szyfrowanie. To spowoduje, że zainteresowani będą mieli do nas większe zaufanie.

Sklep internetowy – domena, hosting i program

Koncepcja jest, otoczenie konkurencyjne przebadane, mamy nakreślony plan biznesowy i właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Pora na sprawy techniczne.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Jeśli chcecie mieć pewność, że wybierzecie właściwe – zapytajcie biegłego w tej dziedzinie. W niektórych przypadkach wystarczy nawet bezpłatny software, lecz jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

Domena niekiedy jest zapewniana w pakiecie z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeżeli tak nie jest – to w takiej sytuacji musimy ją wykupić. Jak wygląda dobra domena dla sklepu internetowego? Łatwa do zapamiętania, prosta nazwa nawiązująca do oferty sklepu i taka, którą nasz Klient powtórzy później innym .

W dziedzinie hostingu musimy wziąć pod uwagę rozmiar serwera i limit transferu – naszym zadaniem będzie dostosowanie hostingu do potrzeb naszego sklepu. Nie korzystajmy tutaj darmowych hostingów – mają one zdecydowanie za dużo ograniczeń, hamujących rozwój naszego projektu.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/

Komentarze są wyłączone.