Sklepy internetowe czy można zrobić samemu

Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Piwo własnej produkcji – jak warzyć piwo
30 sierpnia, 2020
mieszkania Toruń - home staging biuro nieruchomości
Nieruchomości Toruń – Dom od developera
30 sierpnia, 2020
sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

Ostatnie lata to naturalny rozrost modelu konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, ciągle poszukują nowych produktów i chcą mieć więcej i więcej. Niewiele wskazuje na to, że ten trend się szybko odwróci. Kupowanie luksusowych artykułów to jedno, lecz bierzemy pod uwagę oprócz nich środki czystości, pokarm – w skrócie – to, co jest nam niezbędne do życia. Dużo z nas sprowadza swoje życie do ciągłego zabiegania i dzięki temu, nie ma nawet czasu pójść do sklepu. Receptą może być sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.

 

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Każdy z nas łatwy wyliczy niemało wzorcowych jednostek, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Robią zakupy w supermarkecie raz na dwa tygodnie, aby oszczędzić sobie bezustannego wychodzenia po niezbędne zapasy. Obecnie niektóre sklepy poszły krok dalej i proponują takowym dostawę asortymentu do domu.

Przywołana tematyka dotyczy zwłaszcza jednostek zarobionych, przesiadujących miesiącami w gabinecie. Nie pałają oni entuzjazmem, kiedy muszą zrobić chociażby świąteczne zakupy. To właśnie oni z ochotą czerpią garściami z korzyści jakie daje sklep online oraz masowo zamawiają souveniry dla bliskich. Biorąc to pod uwagę – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, jak zdążyliśmy się przekonać – wyjątkowo liczną.

 

Wiemy zatem jaki bazowy powód utworzenia sklepu internetowego, obecnie powinniśmy przemyśleć jak ów sklep ma się prezentować. Nie ma sensu próbować osiągnąć niemożliwego. Jeśli sklep internetowy ma Wam zagwarantować duże korzyści, wtedy startujemy od tzw. analizy SWOT. Rozważenie mocnych oraz gorszych stron, widoków i pułapek to absolutna podstawa. Odnosi się to zarówno do Waszego sklepu internetowego, jak i rywalizujących podmiotów. Musimy przeanalizować jakie liczby generują, gdzie możemy uzyskać nad nimi przewagę.

 

Kolejna sprawa to wyselekcjonowanie grupy odbiorców. Nie ma tutaj reguły. Powołany przez nas e-sklep możemy skierować do Konsumenta uniwersalnego, który będzie mógł wybierać spośród wielu dziedzin produktów, lecz również dla przykładu przekonywać do sklepu internetowego zwłaszcza żeńskie grono, ze względu na przewagę kosmetyków. Wszystko będzie zależeć od tego, jaki plan biznesowy przygotujecie. Sumiennie sprawdźcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Jest taka możliwość, że będzie musieli w pierwszej fazie ograniczyć się do konkretnego obszaru – np. miasta.

Nie wolno zapominać, iż otwarcie sklepu internetowego wiąże się bezpośrednio z działalnością gospodarczą. Konieczne będzie podjęcie któregoś z tych działań:

  • Jeżeli otwierasz nową firmę, koniecznie musimy zewidencjonować działalność gospodarczą – przygotować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Gdy Twoja firma już działa, musisz w zasadzie tylko zmienić dane w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Bardzo ważna kwestia dotyczy produktów. Gdy już zdecydujemy się czy nasz asortyment wypełni coś wyspecjalizowanego, z ekskluzywnej działki, czy też produkty powszechne, wyrabiane na dużą skalę, koncentrujemy się na sumiennym wyborze dystrybutora. Solidność, terminowość i wiarygodność, to powinna być lista walorów, na którą wypada zwrócić uwagę. Jest oczywistym, że na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się przełożenie jakości na koszta. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Masz już dostawcę? Teraz wypada dopracować informacje dotyczące oferowanych przedmiotów. Wielu się zastanawia – ale po co mi oryginalne opisy?

Zanurzamy się w tym momencie w dziedzinę pozycjonowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Gdy pragniemy w niedługim czasie zwrotów inwestycji, wówczas trzeba skierować uwagę na unikalne opisy – przejrzyste dla Odbiorców, lecz także usprawnione pod SEO, żeby wyszukiwarka taka jak Google oceniła naszą jakość pozytywnie. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – wyszukiwarka zakwalifikuje nas jako niezbyt atrakcyjnych i nie zapewnimy sobie czołowej pozycji w wynikach wyszukiwania. Takie opisy damy radę przygotować na własną rękę, ale wyższą jakość mogą nam zapewnić fachowcy z dziedziny SEO.

 

Kiedy już to wszystko mamy – pora na zapewnienie Klientom właściwych form płatności. Do często spotykanych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez wątpienia winniśmy również zagwarantować Nabywcom możliwość płatności za pobraniem i z góry. Ważnym będzie, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie tutaj szyfrowanie. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

 

Sklep internetowy – domena, hosting i program

 

Koncepcja jest, poznaliśmy mocne i słabe strony konkurencji, mamy już biznes plan oraz właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Przejdźmy zatem do spraw związanych z zapleczem technicznym.

Kwestia oprogramowania może zdecydować o naszym sukcesie lub braku takowego. O tym, które należy wybrać warto zapytać specjalistę z tej dziedziny. Czasami wystarczy chociażby darmowe oprogramowanie, lecz jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

 

Domena może być zapewniana wraz z oprogramowaniem, ale też nie zawsze. Jeśli tak nie będzie – to wtedy będziemy zmuszeni ją dodatkowo kupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W kwestii hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – niosą za sobą one zbyt wiele obostrzeń, hamujących rozwój naszego projektu.

sklepy internetowe Toruń

Komentarze są wyłączone.