Wentylacja klimatyzacjia i rekuperacja instalacja i serwis Toruń

OKna pasywne Toruń - okna pcv drewniane - montaż okien
Okna w budownictwie pasywnym
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pcv Toruń
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Współczesna klimatyzacja i rekuperacja

Odpowiednie powietrze w pracy czy w domu, wpływa nie tylko na świetne samopoczucie, ale także na wydajność. Wysoka jakość powietrza I optymalna temperatura, stanowią bazę naszej wygody oraz korzystnie wpływają na motywację oraz zdolność wykonywania zadań. Aby zagwarantować sobie odpowiednie warunki najczęściej decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca pośród innych wentylatorów, klimatyzator najefektywniej kontroluje temperaturę w środku domu gwarantując nam chłód w trakcie lata. Minusem takiego rozwiązania jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem niezawodnie radzi sobie system wentylacji mechanicznej, tzw. rekuperacja. Na czym polega fenomen rekuperacji i dlaczego dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, aby osiągnąć jak najwyższy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – na czym to polega?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zatrzymanie korzystnej temperatury w środku mieszkania latem, gdy liczymy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzatory zezwalają nam na wyregulowanie idealnej temperatury we wnętrzu domu, gwarantując wychłodzenie oraz komfort cieplny bez względu na to, jak gorąco jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji polega na ochładzaniu powietrza do wskazanej temperatury. W domach i mieszkaniach przeważnie stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzatory typu split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie ochładzanie powietrza w środku, natomiast ich zewnętrzna część usuwa ciepło z mieszkania. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy niszczące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie oznacza, że klimatyzator ma zastosowanie jedynie podczas lata. Znaczna część klimatyzatorów potrafi również ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście lokalnego ogrzewania i pozostałych grzewczych systemów, ale spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast działa w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele różnych czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania budynków pochodzą ze strat cieplnych. Zazwyczaj wentylacja odprowadza powietrze ciepłe oraz zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Do ustawienia temperatury w środku mieszkania czy domu, zimne powietrze trzeba ogrzać, na co zużywana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Ekonomicznym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator wyposażony jest w filtry, które osłaniają jego wentylatory oraz tą metodą oczyszczają powietrze wprowadzane do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – najlepsza technika na dostarczanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – co wybrać? Myślimy, jaki z tych systemów warto się zdecydować. Jeżeli wybieramy kupno jednego z nich, najlepiej w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Właściwa wentylacja powietrza zmniejsza nasze potrzeby na dogrzanie lub chłodzenie pomieszczeń czy oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam oszczędność energii oraz ochronę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a ponadto ciągle świeże powietrze. Klimatyzator natomiast dba o nasz komfort termiczny. Idealnym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu mieszkania jest połączenie tych dwóch systemów oraz kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie korzyści z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma również pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety aplikacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji i rekuperacji dostarcza sporo różnych zalet. Największą z zalet jest komfort termiczny we wnętrzu domu oraz dostęp czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, trzymamy pod kontrolą temperaturę oraz eliminujemy występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji zmniejszamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą gwarantowanej wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji wnętrza oznacza, że możemy odciąć się od hałasu ulicznego. Stosowanie systemu ma również dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest poziom wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy powstawania pleśni i grzybów. Te wskazane zalety mówią o dobrej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort termiczny znajdujący się w środku budynku przekonuje tego, że warto zastanowić się nad kupnem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Toruń

 

Komentarze są wyłączone.