Podjazd do domu – kostka brukowa

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów
Jakie nowoczesne zabiegi oferuje stomatologia estetyczna
29 sierpnia, 2020
Piwo kraftowe - Maszyny rozlewnicze do piwa - minibrowary
Piwo własnej produkcji – jak warzyć piwo
30 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik

kostka brukowa toruń - układanie i cennik

Która nawierzchnia najlepsza na podjazd?

Podstawą dobrego podjazdu pod dom jest wytrzymałe wykończenie, jakie będzie służyło przez wiele lat. Obciążenie wywołane ciągłym użytkiem wymaga by nawierzchnia była odporna i nie zniszczała za prędko. By powstał trwały podjazd potrzeba zarówno właściwego przygotowania to znaczy podbudowy, żeby nie dopuścić do zapadania się, ale też najwyższej jakości surowców do wyłożenia podjazdu. Wśród zwykle wybieranej nawierzchni podjazdu wyróżniamy te, wykonane z kamienia, kostki brukowej oraz z dekoracyjnego betonu. Która nawierzchnia na podjazd jest najlepsza? Każdy z materiał ma swoje zalety i wady, z uwagi na to przed zakupem warto zorientować się w ich właściwościach.

Nawierzchnia na podjazd z kostki brukowej

Kostka brukowa to ciągle jeden z bardziej znanych i tanich surowców, z których rozkładana jest nawierzchnia na podjazd. Swoją popularność osiągnęła nie tylko dzięki niskiej cenie, ale również wielobarwnością i dostępnością, a nawet wielokształtnością. Ze względu na te cechy możemy wykonać estetyczny podjazd, który stanie się tak samo funkcjonalny, jak i ładny. Dostosowanie kształtu znacznie ułatwia rozłożenie kostki zgodnie z ukształtowaniem terenu. Natomiast całkowita dostępność we właściwie każdym sklepie prowadzącym sprzedaż produktów do budowy sprawia, że nie musimy przejmować się dostawami lub dodatkowym kupnem, w razie, gdy konieczne było dokupienie kostek. Cenę kostki brukowej też można dopasować do swoich możliwości finansowych mając na uwadze obszerną ilość wzorów. Od strony technicznej kostka brukowa jest bardzo wytrzymała na warunki atmosferyczne, wahania temperatury i silny nacisk pojazdów, a także jest prosta w myciu.

Warto jednak pamiętać, że nawierzchnia z kostki brukowej ma również swoje wady. Główną niekorzyść ma wpływ pogody. Ze względu na deszcze i śniegi czy przesadne działanie słońca kostka brukowa może z upływem lat odbarwiać się, przez co gubi swoją estetykę. Bywa tak, że niektóre rośliny jak chwasty czy porosty przebijają się pomiędzy szczelinami i wyrastają, negatywnie oddziałując na estetykę podjazdu z kostki brukowej, a eliminowanie ich może pochłaniać dużo czasu. Ponadto, by podjazd z kostki brukowej spełniał swoje funkcje musi zostać położony w prawidłowy sposób, co z reguły wpływa na koszt zatrudnienia do tego profesjonalistów.

Nawierzchnia na podjazd z kamienia

Stworzenie podjazdu z kamienia przyciąga do siebie przede wszystkim wytrzymałością. Raz wykonany podjazd z kamienia utrzyma się na swoim miejscu przez bardzo dużo lat. Ponadto dzięki zwyczajnym kolorom kamienia, stworzony z niego podjazd nabierze charakterystycznego wyglądu, który w ciekawy sposób zaakcentuje wygląd ogrodu i samego domu. Przeważnie podjazdy z kamienia są uznawane za wyjątkowo eleganckie. Istotnym elementem jest również naturalność kamienia. Dzięki swoim właściwościom świetnie przepuszcza wodę. Ta metodą zyskujemy dodatkowy plus, tj. brak zbierającej się na wody.

Decydując się na podjazd z kamienia, należy pamiętać, że znaczącą rolę ma tutaj rozmieszczenie, żeby podjazd mógł być wytrzymały i żeby spełniał swoje funkcje przez długi czas. Należy unikać tworzenia dużych przerw między nimi, z uwag na to lepiej rozmieścić je jak najbliżej jeden obok drugiego, a przerwy wypełnić mieszanką cementu i piasku. Niewłaściwie rozmieszczony kamień nie utrzyma swojej zalety odprowadzania wody, co oznacza tworzenie się zastoin. Dodatkowo naturalna nierówność kamienia powoduje, że ciężko utrzymać ich czystość podjazd z kamienia, a zimą trudno się go odśnieża.

Nawierzchnia na podjazd z betonu dekoracyjnego

Dekoracyjny beton otrzymujemy dzięki odciskaniu (stemplowaniu) go przy wykorzystaniu stempli oraz form. W ten sposób możemy uzyskać wyjątkowo ładne kształty i wzory, a nawet specjalne faktury, jakie łatwo można dostosować do wyglądu domu czy ogrodu. Wykonanie nawierzchni z dekoracyjnego betonu daje możliwość stworzenia wyjątkowo estetycznego podjazdu. Warto dodać, że obecne metody produkcji umożliwiają także nadaniu betonowi koloru. Główną zaletą dekoracyjnego betonu jest jego trwałość i wytrzymałość na niszczenie i pogodę. Łatwo utrzymać go w porządku, jednak w po zastosowaniu dekoracji, niezbędna będzie konserwacja, żeby beton nie tracił wybranego koloru.

Co wybrać – kostka brukowa, kamień czy beton dekoracyjny?

Jak widać zarówno kostka brukowa, kamień i beton mają swoje zalety i wady. Decydując o zakupie materiału powinniśmy kierować się przede wszystkim finkcjonalnością, wytrzymałością i estetyką. W zależności od tego, na na jaki z tych elementów patrzymy najbardziej, od tego powinniśmy zmotywować swój wybór. Utrzymanie czystości jest ważne, dlatego kamień może nie sprawdzić się u osób, dla których istotna jest łatwość czyszczenia. Natomiast jeśli zależy nam na estetyce, beton dekoracyjny oraz kostka brukowa okażą się mniej dobrym wyborem. Żeby nawierzchnia podjazdu prezentowała się bardzo dobrze, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu, dlatego że bez niego żaden nateriał nie sprawdzi się w stu procentach.

www.kostka-brukowa-torun.pl

Komentarze są wyłączone.