Klimatyzatory Bydgoszcz

Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna pcv Toruń
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
kurs na kierowcę pojazdów uprzywilejowanych
2 września, 2020
Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja

Czyste powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na świetne samopoczucie, ale także na naszą skuteczność. Wysoka jakość powietrza I optymalna temperatura, stanowią fundament naszego komfortu oraz dodatnio oddziałują na zwiększoną motywację oraz chęć wykonywania zadań. By zapewnić sobie przyjazne warunki często decydujemy się na kupno klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród innych wentylatorów, klimatyzator najlepiej reguluje temperaturę w środku mieszkania dając nam komfort podczas upałów. Wadą tego wynalazku jest to, że klimatyzator studzi powietrze, jakie już mamy oraz nie zapewnia dopływu świeżego powietrza. Z tym problemem niezawodnie radzi sobie mechaniczny system wentylacji, czyli rekuperacja. Czym jest rekuperacja i z jakiej przyczyny warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? Wszystko po to, żeby osiągnąć jak największy komfort.

Klimatyzacja, a rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zatrzymanie korzystnej temperatury w środku domu zwłaszcza latem, kiedy walczymy z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na ustawienie idealnej temperatury wewnątrz mieszkania, dając chłód oraz cieplny komfort nie zważając na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Jego system działania opiera się na ochładzaniu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach najczęściej wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich środkowa część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część wyrzuca gorąco z budynku. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy usuwające roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie znaczy, że klimatyzator sprawdza się tylko latem. Sporo klimatyzatorów potrafi również ocieplać powietrze. Nie zastępuje to lokalnego ogrzewania oraz innych systemów grzewczych, jednak spisuje się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja natomiast ma swoje zastosowanie w zakresie wentylacji domów. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele różnych czynników, ale koszty chłodzenia i ogrzewania mieszkań wynikają ze strat ciepła. Przeważnie wentylacja wynosi ciepłe powietrze oraz zbiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla unormowania temperatury wewnątrz mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba rozgrzać, do czego przeznaczana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator nagrzewa wpływające zimne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator ma filtry, jakie chronią jego wentylatory oraz w ten sposób filtrują powietrze wpływające do budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – optymalna technika na dostarczanie komfortu

Klimatyzacja czy rekuperacja – na co się zdecydować? Zastanawiamy się, na który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli wybieramy kupno któregoś z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza minimalizuje nasze potrzeby na dogrzanie i schłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam oszczędność i ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a także stale świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz termiczny komfort. Idealnym systemem dostarczania komfortu wewnątrz pomieszczeń jest zestawienie obu tych systemów oraz kupno rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja w jednym stanowi połączenie zysków z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma także dobry wpływ na systemy grzewcze, dlatego montaż rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji i rekuperacji posiada sporo różnych zalet. Największą z zalet jest termiczny komfort wewnątrz domu i dojście świeżego i czystego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod kontrolą temperaturę i eliminujemy powstawanie niepożądanych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji ograniczamy koszty dogrzewania oraz wychładzania budynku, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że da się odciąć się od hałasu ulicznego. Wykorzystanie systemu ma także pozytywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest stopień wilgotności powietrza, co oznacza, że nie ryzykujemy gromadzenia się grzybów i pleśni. Te wskazane zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort panujący w środku budynku przekonuje tego, że warto zastanowić się nad instalacją klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Bydgoszcz

Komentarze są wyłączone.