Beton dekoracyjny – trwałość i artyzm

Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – wybierz właściwie
16 stycznia, 2018
Kancelaria notarialna pieczątka notariusza
Kancelaria notarialna – co w niej załatwimy?
22 stycznia, 2018

Popyt na beton dekoracyjny i projekty z wykorzystaniem tego surowca ciągle ma się świetnie. Nic dziwnego – dzięki takiemu rozwiązaniu dostajemy świetny efekt, w postaci odtwarzanego kamienia, drewna czy skały. Względnie nieduże ceny renowacji sprawiały, że pojawiał się regularnie głównie w pomieszczeniach przemysłowych, ale dziś jego dobrodziejstwa odkryły również podmioty prywatne w swoich domach.

Beton dekoracyjny stemplowany – z czym to się je?

Jakie wymogi powinien spełniać surowiec budowlany, by skusił zainteresowanych do spożytkowania go u siebie? Wyróżniamy tutaj z pewnością pionierskość, wytrzymałość oraz świetny wygląd. Jest taka zasada – jeżeli coś nam się nie spodoba estetycznie, to nawet wspaniałe parametry dotyczące niezawodności nie muszą przekonać malkontentów do wykorzystania go. Receptą jest beton dekoracyjny stemplowany, nowatorskie rozwiązanie, oparte na skrzyżowaniu marmurów i płyt cementowych. Stosując beton dekoracyjny, uzyskamy odtworzenie drewna, skał, kamieni i jeszcze innych. Cechy betonu dekoracyjnego sprawiają, iż zlecenie nie jest specjalnie czasochłonne, a jeśli chcemy to dostaniemy w pakiecie nieszablonowe ozdoby optyczne, obok których nikt nie przejdzie obojętnie.

Zwiększona dobra sława betonu dekoracyjnego nad Wisłą coś co obserwujemy w ostatnich kilkunastu latach, ale już w latach 70-tych XX wieku w USA i Kanadzie odkryto, iż projekty betonu dekoracyjnego stemplowanego i rzeźbionych tynków są doskonałym wyjściem gdy chodzi o aranżację wnętrz. Stosunkowo małe koszty pielęgnacji przez wiele miesięcy pozwalają delektować się wspaniałą nawierzchnią. Beton dekoracyjny musimy poddać impregnacji mniej więcej co 7 lat, a zatem nie trzeba podmieniać płytki lub też polbruku na nowe. Trwałość tego produktu będzie odczuwalnie większa niż w przypadku pękających płytek albo gubiącego barwy bruku. Kiedy zdecydujemy się na impregnowanie betonu dekoracyjnego stemplowanego, będziemy mogli nie wysilając się zmienić barwę

Beton dekoracyjny stemplowany – wnętrza Twojego domu

Beton dekoracyjny stemplowany jest wyjątkowo uniwersalny. Wykorzystacie go do:

– tarasu;
– podjazdu;
– balkonu;
– schodów;
– ogrodzenia;
– ścian dekoracyjnych;
– elewacji;
– posadzki w domu;

Gros aranżujących wnętrza doskonale rozumie – do tej pory nie znajdziemy stabilniejszego surowca budowlanego od betonu. W kombinacji z wysoką estetyką, stał się obiektem pożądania już nie tylko dla aranżujących wnętrza przemysłowe, ale również dla posiadaczy nieruchomości, biurowców w centrum miasta, a także miejsc użytku publicznego. Co do betonu dekoracyjnego znów działa zasada – nie nadaje się do każdego projektu. Zanim się zdecydujemy – trzeba sumiennie zbadać, jaką postać ma mieć nasz dom.

Z pewnością możemy postawić na beton dekoracyjny , jeżeli staramy się połączyć wnętrze zgodne z trendami ze śmiałym, kunsztownym charakterem. Nie będzie to natomiast dobry pomysł, jeśli przy samym wejściu do pomieszczenia zamierzamy zaznaczyć bogactwo i przepych. Beton dekoracyjny stemplowany charakteryzuje zwłaszcza szczerość oraz ekstrawagancja. Nieważne czy chcemy, aby był to prawdziwy beton, czy jego elegancka imitacja, będziemy mogli je wykorzystać i na ścianach wewnętrznych i na elewacjach.

Gdy postawimy na sprawną firmę, która za priorytet stawia sobie dbałość o każdy najmniejszy fragment, wtenczas trafią do nas projekty delikatnie nawiązujące do naturalnych surowców. Kluczowym jest, aby nabrać pewności czy zamówiony przez Was materiał nie tylko idealnie imituje drewno, kamień czy skałę, ale również czy zawiera atrybuty antypoślizgowe i mrozoodporne. Gdy tego brakuje – raczej nie polecamy decydować się na taką inwestycję gdyż satysfakcji to nie przyniesie.

Beton dekoracyjny we wnętrzach – jak go spożytkować?

Zacznijmy od salonów, sypialni oraz wszystkich miejsc przeznaczonych głównie do zrelaksowania się po męczącym tygodniu pracy albo szkoły. Polecamy do aranżacji takowego wykorzystać jedną z koncepcji betonu dekoracyjnego stemplowanego, którą nazywamy efektem deskowania.

Uwidacznia ona pionowe albo horyzontalne żebrowanie, ukształtowane w wyniku szalunku dla betonowych kompozycji. Nadaje powierzchni wyjątkowo surowy styl. Horyzontalne deskowanie zapewnia pomieszczeniu rekreacyjny charakter, toteż swobodnie wykorzystamy je do aranżu salonów i sypialni. Prostopadłe wyżłobienia w architekturze betonu lepiej przystają do przestrzeni o stylu poważnym i ożywiającym, na przykład studio albo hol.

Następną odmianą betonu dekoracyjnego, może być tzw. beton gładki. Z pewnością gros z Was wie o co tu chodzi. Może się kojarzyć ze standardową szarawą konstrukcję ozdobną, chociaż jest zdecydowanie trwalszy. Jego neutralność i subtelność sprawia, że jest szczególnie wielokierunkowy – architekci stosują tę odmianę we wnętrzach nowoczesnych oraz tradycyjnych.

Na ten moment beton dekoracyjny stemplowany jest bardzo często spotykany. Możemy go otrzymać pod postacią gotowych mas dekoracyjnych. Rozchwytywany szarawy kolor genialnie komponuje się z innymi szarymi elementami.

Beton dekoracyjny to koncepcja, bardzo popularna na ten moment wśród specjalistów od urządzania wnętrz i przewidywalnie niewiele się w tej kwestii zmieni. Trwałość, zachwycający wygląd i innowacyjność to niektóre z atutów, a niedługi czas wykonania zleceń będzie kolejnym walorem. Po 40. latach od odkrycia tej koncepcji w USA, również u nas rozpoznano zalety, jakie niesie za sobą beton dekoracyjny.

Beton dekoracyjny stemplowany, postaw na jakość już dziś —> http://www.beton-dekoracyjny.eu/

Komentarze są wyłączone.